Corny - Granola snack bars

Filter & sort

Price
Filter

Corny: 9 items

Corny Chocolate Banana Bar

Corny Chocolate Banana Bar, 150 g

  • Chocolate, banana & cereals
  • Sweet, gently roasted cereals
  • Ideal to take as a snack
€ 2,69 (€ 17,93 / kg)

Delivery by October 06

Corny Strawberry Yogurt Granola Bar

Corny Strawberry Yogurt Granola Bar, 150 g

  • Strawberry, yogurt & honey
  • Sweet & crispy
  • Ideal for on the go
€ 2,69 (€ 17,93 / kg)

Delivery by October 06

Corny Cereal Bar - Apple

Corny Cereal Bar -​ Apple, 150 g

  • Crispy and soft consistency
  • With a fine apple flavour
  • For school, office or on the go
€ 2,59 (€ 17,27 / kg)

Delivery by October 06

Corny Chocolate Cereal Bar - Free

Corny Chocolate Cereal Bar -​ Free, 120 g

  • No added sugar
  • With 33% whole grains
  • Fine chocolate taste
€ 2,59 (€ 21,58 / kg)

Delivery by October 06

Corny Cereal Bar - Coconut

Corny Cereal Bar -​ Coconut, 150 g

  • Delicious coconut flavour
  • With milk chocolate
  • Ideal as a quick, practical snack
€ 2,59 (€ 17,27 / kg)

Delivery by October 06

Corny Cereal Bar - Dark Chocolate

Corny Cereal Bar -​ Dark Chocolate, 138 g

  • With fine dark chocolate
  • Hearty cereal flakes
  • A great way to soothe hunger pangs between meals
€ 2,59 (€ 18,77 / kg)

Delivery by October 06

Corny nussvoll - Three Nuts & Caramel

Corny nussvoll -​ Three Nuts & Caramel, 96 g

  • Peanuts, almonds and hazelnuts
  • With delicious caramel
  • More than 50% nuts
€ 2,59 (€ 26,98 / kg)

Delivery by October 06

Corny Cereal Bar - Chocolate

Corny Cereal Bar -​ Chocolate, 150 g

  • Cereals and chocolate
  • No added colours
  • A great snack when you're on the go
€ 2,59 (€ 17,27 / kg)

Delivery by October 06

Corny nussvoll - Peanut & Milk Chocolate

Corny nussvoll -​ Peanut & Milk Chocolate, 96 g

  • Crunchy and tender
  • More than 50% nuts
  • No added colours
€ 2,59 (€ 26,98 / kg)

Delivery by October 17

Corny presents a delicious alternative to the conventional chocolate bar. A crunchy granola bar made from several types of grain that are gently roasted and refined with notes of sweet honey. Glazes made of chocolate or strawberry yoghurt give the practical snack bar irresistible flavours - ideal for on the go or as breakfast when there is no time for a bowl of cereal! Originally from the USA and Canada, this granola bar has been manufactured and sold in Germany since 1984.