Delicious Hot & Cold Drinks from Around the World

Fruity thirst-quenchers, aromatic teas and more

Shop by category

Bestsellers

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

    Filter & sort

    Price Highlights Brands Certifications
    Filter

    Drinks: 1 - 30 of 1821 items

    Alnatura Organic Barista Pea Drink

    Alnatura Organic Barista Pea Drink, 1 l

    • For frothing & mixing
    • Without added sugar*
    • Free from lactose, milk protein & gluten
    € 1,70 € 1,89 (€ 1,70 / l)

    Delivery by October 07

    THIS IS NOT M*LK - Plant-Based, Whole 3.5% Fat

    alpro THIS IS NOT M*LK -​ Plant-​Based, Whole 3.5% Fat, 1 l

    • Made with oats
    • No added sugar
    • For coffee, baking and more
    € 2,60 € 2,89 (€ 2,60 / l)

    Delivery by October 07

    alpro Growing Kids Oat Drink

    alpro Growing Kids Oat Drink, 1 l

    • For 3 years & up
    • Source of calcium
    • Naturally low in fat
    € 2,60 € 2,89 (€ 2,60 / l)

    Delivery by October 07

    Sapore di Sole Organic Bergamot Juice

    Sapore di Sole Organic Bergamot Juice, 1 l

    • With fruit pulp
    • Thirst-quenching & refreshing
    • Made from fruit grown in Calabria
    € 6,74 € 7,49 (€ 6,74 / l)

    Delivery by October 07

    BIO PRIMO Organic Soy Drink

    BIO PRIMO Organic Soy Drink, Original (1 l)

    • Mild taste
    • Vegan, lactose- & gluten-free
    • 100% organic cultivation from Italy
    € 1,52 € 1,69 (€ 1,52 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Organic Winter Orange Tea

    TEEKANNE Organic Winter Orange Tea, 18 tea bags (40,50 g)

    • Fruity, wintery taste
    • With the finest spice flavours
    • Aromatic notes of cinnamon
    € 3,32 € 3,69 (€ 81,98 / kg)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Eistee - Strawberry Lime Iced Tea

    TEEKANNE Eistee -​ Strawberry Lime Iced Tea, 18 double chamber bags (45 g)

    • Without sugar and calories
    • Ideal for hot days
    • Cold water infusion
    € 3,41 € 3,79 (€ 75,78 / kg)

    Delivery by October 07

    alpro Barista - Coconut

    alpro Barista -​ Coconut, 1 l

    • 100% plant-based
    • A delicious source of protein
    • Froths easily
    € 3,14 € 3,49 (€ 3,14 / l)

    Delivery by October 07

    Alnatura Organic Soy Drink, Natural

    Alnatura Organic Soy Drink, Natural, 1 l

    • Without added sugar*
    • Recipe with only two ingredients
    • Free from gluten & lactose
    € 1,79 € 1,99 (€ 1,79 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea

    TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea, 20 double chamber teabags (55 g)

    • Pomegranate and blackberry flavour
    • With rosehip & hibiscus
    • Great as an ice tea
    € 3,14 € 3,49 (€ 57,09 / kg)

    Delivery by October 07

    Alnatura Organic Coconut Milk

    Alnatura Organic Coconut Milk, 400 ml

    • High coconut content
    • Without stabilisers
    • For exotic dishes
    € 2,15 € 2,39 (€ 5,38 / l)

    Delivery by October 07

    alpro Plant Protein Drink - Natural

    alpro Plant Protein Drink -​ Natural, 1 l

    • Free from milk & lactose
    • Gluten-free & plant-based
    • Rich in fibre
    € 2,60 € 2,89 (€ 2,60 / l)

    Delivery by October 07

    Alnatura Organic Lemon Juice

    Alnatura Organic Lemon Juice, 750 ml

    • Organic
    • Vegan
    • Made with Spanish & Italian lemons
    € 4,13 € 4,59 (€ 5,51 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Tea Specialities - Earl Grey RFA

    TEEKANNE Tea Specialities -​ Earl Grey RFA, 40 double chamber bags (80 g)

    • Flavoured black tea
    • Mild taste
    • With bergamot oil
    € 4,49 € 4,99 (€ 56,13 / kg)

    Delivery by October 07

    alpro No Sugar - Almond Drink

    alpro No Sugar -​ Almond Drink, 1 l

    • A vegan alternative to milk
    • Gently roasted almonds
    • Without preservative substances
    € 3,14 € 3,49 (€ 3,14 / l)

    Delivery by October 07

    Tea Specialities - South African Rooibos Vanilla RFA

    TEEKANNE Tea Specialities -​ South African Rooibos Vanilla RFA, 35 g

    • Caffeine free
    • Sweet aroma
    • With vanilla extract
    € 2,69 € 2,99 (€ 76,86 / kg)

    Delivery by October 07

    Rauch Lemon Ice Tea, Tetra Pak

    Rauch Lemon Ice Tea, Tetra Pak, 2 l

    • Lemony-fresh and mildly sweet
    • Real black tea with lemon
    • Non-carbonated
    € 3,14 € 3,49 (€ 1,57 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Caribbean Mango

    TEEKANNE Caribbean Mango, 20 tea bags (45 g)

    • Sweet and juicy mango flavour
    • Selected ingredients
    • Contents: 20 tea bags
    € 3,32 € 3,69 (€ 73,78 / kg)

    Delivery by October 07

    Früchtegarten Fruit Tea - Grandma's Fruit Secrets

    TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Grandma's Fruit Secrets, 20 double chamber bags (60 g)

    • Elderberry, plum & cinnamon
    • Contains liquorice
    • 20 double chamber bags
    € 3,14 € 3,49 (€ 52,33 / kg)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea - Cabin Magic

    TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Cabin Magic, 20 double chamber bags (60 g)

    • Delicious rum and grape aroma
    • Without alcohol
    • 20 double chamber bags
    € 3,32 € 3,69 (€ 55,33 / kg)

    Delivery by October 07

    Fentimans Rose Lemonade

    Fentimans Rose Lemonade, 275 ml

    • With lemon juice & rose oil
    • Exclusive refreshment
    • Perfect for cocktails
    € 3,14 € 3,49 (€ 11,42 / l)

    Delivery by October 07

    alpro Soy Drink - Vanilla

    alpro Soy Drink -​ Vanilla, 1 l

    • Gluten-free
    • Lactose-free
    • With vitamin B12
    € 2,60 € 2,89 (€ 2,60 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Mediterranean Peach

    TEEKANNE Mediterranean Peach, 20 double chamber teabags (50 g)

    • Flavoured fruit tea blend
    • Sun-ripened peaches
    • Sweet & fruity
    € 3,14 € 3,49 (€ 62,80 / kg)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE GlühFix

    TEEKANNE GlühFix, 160 double chamber teabags (240 g)

    • Notes of Christmas spices
    • Also suitable for seasoning fruit compotes
    • 100% natural
    € 14,39 € 15,99 (€ 59,96 / kg)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Italian "Limone"

    TEEKANNE Italian "Limone", 20 double chamber bags (50 g)

    • Sweet & fruity
    • Intense citrus aroma
    • With honey granules
    € 3,32 € 3,69 (€ 66,40 / kg)

    Delivery by October 07

    Almdudler Syrup

    Almdudler Almdudler Syrup, 0,70 l

    • The unique Almdudler taste experience
    • With fruity elderflower
    • Refreshing lemon balm
    € 3,99 (€ 5,70 / l)

    Delivery by October 07

    TEEKANNE Spanish Orange

    TEEKANNE Spanish Orange, 20 tea bags (50 g)

    • Orange & peach flavour
    • Sunny taste
    • Contents: 20 tea bags
    € 3,14 € 3,49 (€ 62,80 / kg)

    Delivery by October 07

    Früchtegarten Fruit Tea - Peach Passion Fruit

    TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Peach Passion Fruit, 20 double chamber bags (50 g)

    • Tropical fruity taste
    • Contains sweet Stevia leaf
    • 20 double chamber bags
    € 3,32 € 3,69 (€ 66,40 / kg)

    Delivery by October 07

    BIO PRIMO Organic Ginger Immunity Shot

    BIO PRIMO Organic Ginger Immunity Shot, 60 ml

    • Made with fresh ginger
    • Contains apple & lemon juice
    • Sweetened with agave syrup
    € 1,53 € 1,79 (€ 25,50 / l)

    Delivery by October 07

    Früchtegarten Fruit Tea - Fireplace Magic

    TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Fireplace Magic, 20 double chamber bags (60 g)

    • Aromatic compositions
    • Also delicious as iced tea
    • Large variety
    € 3,32 € 3,69 (€ 55,33 / kg)

    Delivery by October 07

    Looking for a suitable drink for a special occasion or just something refreshing to quench your thirst? Browse our huge selection of alcoholic beverages, coffee, tea and hot chocolate. Our range also includes tasty juices and superfood drinks.