Our Most Beautiful Products for Valentine's Day

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Valentine's Day: 1 - 30 of 59 items

TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea

TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea, 20 double chamber teabags (55 g)

  • Pomegranate and blackberry flavour
  • With rosehip & hibiscus
  • Great as an ice tea
€ 3,49 (€ 63,45 / kg)

Delivery by October 03

Manner Large Wafer Bars

Manner Large Wafer Bars, 18x75g (1.350 g)

  • Crunchy wafers
  • With fine aromatic hazelnut cream filling
  • A Viennese original
€ 25,49 (€ 18,88 / kg)

Delivery by October 03

Lindt Mini Pralines Nougat

Lindt Mini Pralines Nougat, 165 g

  • Harmonious selection
  • Hand layered
€ 11,19 € 15,99 (€ 67,82 / kg)

Delivery by October 03

TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea - Hot Love

TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Hot Love, 20 double chamber bags (60 g)

  • Raspberry & vanilla
  • Delicious both hot and cold
  • 20 double chamber bags
€ 3,49 (€ 58,17 / kg)

Delivery by October 03

TEEKANNE LOVE Blueberry & Blackberry

TEEKANNE LOVE Blueberry & Blackberry, 45 g

  • Wonderful fruity flavour
  • With stevia leaves
  • In practical tea bags
€ 3,49 (€ 77,56 / kg)

Delivery by October 03

Mitzi Blue "Sky of Love" Chocolate

Zotter Chocolate Mitzi Blue "Sky of Love" Chocolate, 70 g

  • For butterflies in your stomach
  • With red raspberry hearts
  • Decorated with cornflowers
€ 2,79 € 3,99 (€ 39,86 / kg)

Delivery by October 03

The Finest Nougat Confectionery from Vienna

Ildefonso The Finest Nougat Confectionery from Vienna, 15 pieces (150 g)

  • Made from the best hazelnuts
  • 100% sustainable cocoa
  • 7 light & dark layers
€ 8,69 (€ 57,93 / kg)

Delivery by October 03

Sonnentor Organic Spring Kiss Herbal Tea

Sonnentor Organic Spring Kiss Herbal Tea, Loose, 80 g

  • Fruity nuances
  • Delightful mix
  • With soft mint
€ 4,99 (€ 62,38 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Biofekt POP Kiss Pralines

Zotter Chocolate Biofekt POP Kiss Pralines

  • With 8 pralines
  • Contains alcohol
  • Ideal Valentine's Day gift
€ 9,09

Delivery by October 03

Lindor Chocolate Truffles - Double Chocolate

Lindt Lindor Chocolate Truffles -​ Double Chocolate, 137 g

  • 100% milk chocolate
  • Smooth, melting centre
  • Handy sharing pack
€ 8,99 (€ 65,62 / kg)

Delivery by October 03

Pukka Love Organic Herbal Tea

Pukka Love Organic Herbal Tea, 24 g

  • Herbal blend
  • Pleasant flavour
  • Caffeine-free
€ 4,99 (€ 207,92 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate I Love You!

Zotter Chocolate I Love You!, 70 g

  • Fine bittersweet chocolate with raspberry filling
  • Refreshing and sour taste
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

Sonnentor Organic All the Best Herbal Tea

Sonnentor Organic All the Best Herbal Tea, Loose tea, 50 g

  • Harmonious, invigorating blend
  • Intense aroma of fresh herbs
  • With low-THC hemp
€ 4,99 (€ 99,80 / kg)

Delivery by October 03

Spice for Life Organic Rose Pepper Berries - Pink Life

Spice for Life Organic Rose Pepper Berries -​ Pink Life, 50 g

  • A real rarity
  • Similar in taste to pepper
  • Fine, fruity aftertaste
€ 6,99 (€ 139,80 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Labooko "For You and Me"

Zotter Chocolate Labooko "For You and Me", 70 g

  • Combines two unique pleasures
  • A perfect pair: fruity and chocolatey
  • Great as a gift
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Pumpkin Seed Oil Heart Candy

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Pumpkin Seed Oil Heart Candy, 100 g

  • Great design
  • Pumpkin seed flavour
  • Ideal as a gift
€ 3,49 (€ 34,90 / kg)

Delivery by October 03

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Raspberry Heart Candy

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Raspberry Heart Candy, 100 g

  • Delicious hard candies
€ 3,49 (€ 34,90 / kg)

Delivery by October 03

ZAGLER MÜSLIBÄR Organic Crunchy Love

ZAGLER MÜSLIBÄR Organic Crunchy Love, 500 g

  • Made of the best raw materials
  • Sweetened with blossom honey
  • A heavenly treat
€ 8,49 (€ 16,98 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Organic Labooko "Bouquet of Flowers"

Zotter Chocolate Organic Labooko "Bouquet of Flowers", 70g

  • 1x Almond Roses
  • 1x Cashew Praline & Meadow Flowers
  • With colourful petals
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

Sonnentor Organic All the Best Spice Blossom Blend

Sonnentor Organic All the Best Spice Blossom Blend, Package, 40 g

  • Harmonious interplay of spices
  • Versatile
  • Diverse ingredients
€ 4,89 (€ 122,25 / kg)

Delivery by October 03

Dolfin Mini Bars Carré 9 Love

Dolfin Mini Bars Carré 9 Love, 40 g

  • 9 small Napolitains
  • Gift wrapped
  • Belgian chocolate
€ 5,59 (€ 139,75 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate A Gift For You!

Zotter Chocolate A Gift For You!, 70 g

  • With 70% cocoa content
  • Refined with the finest champagne distillate
  • Fine raspberry flavour
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

Gift Set - Bridgerton Coffee Tin & Coffee

Bialetti Gift Set -​ Bridgerton Coffee Tin & Coffee, 1 set

  • Set contains tin and ground coffee
  • Floral design with golden accents
  • 80% Robusta, 20% Arabica
€ 17,99

Delivery by October 03

Zotter Chocolate For you - NougatVariation

Zotter Chocolate For you -​ NougatVariation, 70g

  • Extra dark milk chocolate
  • With chopped hazelnut nougat
  • 60% cocoa
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

With Love - Organic Raspberry & Coconut Chocolate

Zotter Chocolate With Love -​ Organic Raspberry & Coconut Chocolate, 70g

  • Raspberry chocolate & fruit
  • With real vanilla
  • Coconut chocolate
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03

Sonnentor All the Best Blossom Magic Salt

Sonnentor All the Best Blossom Magic Salt, Package, 120 g

  • Sweet and sour blend
  • Wonderfully fragrant
  • Versatile
€ 3,49 (€ 29,08 / kg)

Delivery by October 03

KOTÁNYI Whole Pink Peppercorns

KOTÁNYI Whole Pink Peppercorns, 25 g

  • Use to season fish, poultry and asparagus
  • Sweet taste
  • A fruity ingredient
€ 3,49 (€ 139,60 / kg)

Delivery by October 03

Viani Alimentari Tartufi Dolci Truffles in Gift Packaging

Viani Alimentari Tartufi Dolci Truffles in Gift Packaging, 125 g

  • Two types of chocolates
  • Handmade
  • In pretty gift wrapping
€ 13,59 (€ 108,72 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Biofekt POP "With Love" Pralines

Zotter Chocolate Biofekt POP "With Love" Pralines, 48 g

  • 8 varieties
  • Some contain alcohol
  • Hand made
€ 9,09 (€ 189,38 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Organic Red Roses + Raspberries

Zotter Chocolate Organic Red Roses + Raspberries, 70 g

  • Delicious milk chocolate
  • With rose marzipan
  • Fruity raspberry ganache
€ 4,39 (€ 62,71 / kg)

Delivery by October 03