Panettone, gingerbread & cookies for Christmas

Regional and international Christmas specialities

Gingerbread, panettone or cookies? Every country has its traditional Christmas specialities. Discover exquisite Christmas delicacies from all over Europe.

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Panettone, Gingerbread & Cookies: 9 items

Manner Belvedere Mix

Manner Belvedere Mix, 400 g

  • Classic selection
  • A variety of cookies
  • With Neapolitan wafers
€ 5,99 (€ 14,98 / kg)

Delivery by October 03

Manner Linzer Keksi Cookies

Manner Linzer Keksi Cookies, 175 g

  • Shortcrust cookies
  • With fine jam
  • Dark chocolate base
€ 2,89 (€ 16,51 / kg)

Delivery by October 17

Manner Chocolate Gingerbread Rounds

Manner Chocolate Gingerbread Rounds, 180 g

  • Particularly soft and moist
  • Traditional recipe
  • With dark chocolate
€ 4,99 (€ 27,72 / kg)

Delivery by October 03

Manner Weinbeisser Gingerbread Cookies

Manner Weinbeisser Gingerbread Cookies, 180 g

  • Spicy gingerbread
  • Covered with icing
  • Without preservatives
€ 2,69 (€ 14,94 / kg)

Delivery by October 03

MOGLi Organic Winter Speculoos Cookies

MOGLi Organic Winter Speculoos Cookies, 125 g

  • Delicate orange aroma
  • Sweetened with agave syrup
  • Without palm oil
€ 2,69 (€ 21,52 / kg)

Not available at the moment

Pandoro Gran Galup

Galup Pandoro Gran Galup, 1.000 g

  • Made by hand
  • Festive shape
  • Extra fluffy dough
€ 32,49 (€ 32,49 / kg)

Delivery by October 08

Galup Carré - Wild Berries & White Chocolate

Galup Carré -​ Wild Berries & White Chocolate, 400 g

  • With hazelnut icing & granulated sugar
  • Fruity candied berries
  • Rectangular shape
€ 10,19 (€ 25,48 / kg)

Sold out

Fiasconaro Dolce&Gabbana Soft Torroncini

Fiasconaro Dolce&Gabbana Soft Torroncini, 250 g

  • 4 delicious varieties
  • Traditional confectionery
  • Wonderful as a gift
€ 39,99 (€ 159,96 / kg)

Sold out

La Merenda - Small Cake Snack with Apples

Galup La Merenda -​ Small Cake Snack with Apples, 100 g

  • Delicious mini panettone
  • Without raisins
  • With hazelnut glaze & candied apple
€ 3,49 (€ 34,90 / kg)

Sold out