Various Teas by Demmers Teehaus

Shop by category

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Teas: 61 - 90 of 161 items

Demmers Teehaus T-Bag Forest Fruit Cocktail

Demmers Teehaus T-​Bag Forest Fruit Cocktail, 20 tea bags (120 g)

  • Exquisite loose tea in tea bags
  • Intense aroma of fresh forest fruits
  • Pleasantly tangy, tart note
€ 14,99 (€ 124,92 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Wild Berries

Demmers Teehaus Wild Berries, 100 g

  • Strong, elegant elderberry note
  • Beautiful chestnut-red colour
  • With blueberries & sloe
€ 7,79 (€ 77,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea Thirst Quencher

Demmers Teehaus Herbal Tea Thirst Quencher, 100 g

  • Refreshing flavour profile
  • Mild, low in acidity & caffeine-free
  • No added artificial flavours
€ 8,19 (€ 81,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea Happy Birthday

Demmers Teehaus Herbal Tea Happy Birthday, 100 g

  • Festive design, perfect as a gift
  • With lemon balm & delicate lime blossom
  • High-quality loose herbal tea
€ 8,99 (€ 89,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Quick-T Sisi Blend

Demmers Teehaus Quick-​T Sisi Blend, 75 g

  • Fruity and floral taste
  • Reddish cup colour
  • Attractive packaging
€ 8,99 (€ 119,87 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Fruit Tea Fig & Basil

Demmers Teehaus Fruit Tea Fig & Basil, 100 g

  • Delicate aroma of real basil
  • Exotic sweetness of juicy figs
  • With white tea
€ 9,39 (€ 93,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea Ginger Lemon

Demmers Teehaus Herbal Tea Ginger Lemon, 100 g

  • Delicate spice from pieces of ginger
  • Freshness from lemongrass & lemon
  • Rounded off with peppermint
€ 7,99 (€ 79,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus T-Bag Organic Vital Oasis

Demmers Teehaus T-​Bag Organic Vital Oasis, 20 tea bags (60 g)

  • Finest loose herbal tea in tea bags
  • With tangy lemongrass & rooibos
  • Mild, slightly sweet aroma
€ 14,99 (€ 249,83 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus English Breakfast Black Tea

Demmers Teehaus English Breakfast Black Tea, 100 g

  • Full-flavoured mix
  • Perfect for breakfast
  • Delicious with milk
€ 8,49 (€ 84,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea Good Luck

Demmers Teehaus Herbal Tea Good Luck, 100 g

  • Thoughtful gift with good luck wishes
  • Mild chamomile meets minty freshness
  • High-quality loose herbal tea
€ 8,39 (€ 83,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Lemon Herbal Tea

Demmers Teehaus Lemon Herbal Tea, 100 g

  • Tart lemongrass & mint
  • Bright raspberry-red colour
  • Delicately balanced, fruity acidity
€ 8,99 (€ 89,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Fruit Tea: So glad you're here

Demmers Teehaus Fruit Tea: So glad you're here, 100 g

  • Heartfelt message to give as a gift
  • Full-bodied, intensely berry-flavoured delight
  • High-quality loose fruit tea
€ 8,59 (€ 85,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Berry Cocktail

Demmers Teehaus Berry Cocktail, 100 g

  • Full-bodied fruit flavour of ripe berries
  • Dark, purplish-red colour
  • Base for homemade iced tea
€ 7,59 (€ 75,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea Good Evening

Demmers Teehaus Herbal Tea Good Evening, 100 g

  • A harmonious blend with lime blossom
  • A wine-red infusion with a delicate freshness
  • Completely caffeine-free
€ 7,89 (€ 78,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus T-Bag Organic Wuyuan Jasmine

Demmers Teehaus T-​Bag Organic Wuyuan Jasmine, 20 tea bags (84 g)

  • Finest loose jasmine tea in tea bags
  • Exquisite organic green tea
  • Intense floral, full-bodied aroma
€ 14,99 (€ 178,45 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus "Assam Exquisite TGFOP" Black Tea

Demmers Teehaus "Assam Exquisite TGFOP" Black Tea, 100 g

  • Nice dark colour
  • Pleasantly malty
  • Medium body
€ 9,96 € 10,49 (€ 99,60 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Organic Rooibos Classic

Demmers Teehaus Organic Rooibos Classic, 100 g

  • Honey-like & velvety
  • Reddish-brown cup colours
  • Alternative to black tea
€ 7,99 (€ 79,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Woodland Herb Blend Herbal Tea

Demmers Teehaus Woodland Herb Blend Herbal Tea, 100 g

  • Finely balanced blend
  • Has a dark colour in your cup
  • Not flavoured
€ 10,99 (€ 109,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus T-Bag Organic Rooibos Classic

Demmers Teehaus T-​Bag Organic Rooibos Classic, 20 tea bags (120 g)

  • Finest loose rooibos in tea bags
  • Certified organic quality from South Africa
  • Naturally completely caffeine-free
€ 14,99 (€ 124,92 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus T-Bag Darjeeling

Demmers Teehaus T-​Bag Darjeeling, 20 tea bags (84 g)

  • The finest loose Darjeeling in teabags
  • Premium summer harvest (Second Flush)
  • Floral aroma with a hint of nutmeg
€ 14,99 (€ 178,45 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Quick-T Organic Rooibos Classic

Demmers Teehaus Quick-​T Organic Rooibos Classic, 25 Bags (50 g)

  • Velvety honey notes
  • Copper-coloured infusion
  • Mild, refreshing flavour
€ 5,49 (€ 109,80 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Quick-T Organic Red Orange

Demmers Teehaus Quick-​T Organic Red Orange, 75 g

  • Fruity & mildly tangy
  • Deep red cup colour
  • Enjoy hot or cold
€ 5,49 (€ 73,20 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus "Sunny Island" Black Tea

Demmers Teehaus "Sunny Island" Black Tea, 100 g

  • Exotic, fruity & strong
  • Copper-coloured infusion
  • Loose tea since 1981
€ 8,99 (€ 89,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea "Organic Chamomile Flowers"

Demmers Teehaus Herbal Tea "Organic Chamomile Flowers", 50 g

  • Mild flavour
  • Aromatic scent
€ 7,49 (€ 149,80 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Schönbrunn Blend

Demmers Teehaus Schönbrunn Blend, 100 g

  • Tasty
  • Aromatic
€ 7,99 (€ 79,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Fruit Tea "Fruit Garden"

Demmers Teehaus Fruit Tea "Fruit Garden", 100 g

  • Made of high-quality ingredients
  • Mild, fruity taste
€ 7,49 (€ 74,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Quick-T Organic Lemon Ginger

Demmers Teehaus Quick-​T Organic Lemon Ginger, 25 Bags (37,50 g)

  • Spicy and fruity
  • Golden brown cup colour
  • Sensational, of course
€ 5,49 (€ 146,40 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Quick-T Organic Peppermint

Demmers Teehaus Quick-​T Organic Peppermint, 25 Bags (56,25 g)

  • Refreshes & energises
  • Golden brown cup colour
  • Strengthens wellbeing
€ 5,49 (€ 97,60 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Black Tea Sisi Blend

Demmers Teehaus Black Tea Sisi Blend, 100 g

  • Strong black Ceylon tea
  • Delicate Irish whiskey liqueur aroma
  • Alcohol-free treat for tea parties
€ 8,99 (€ 89,90 / kg)

Delivery by October 06

Demmers Teehaus Herbal Tea "Body & Soul"

Demmers Teehaus Herbal Tea "Body & Soul", 100 g

  • Refreshing mix
  • Low in acidity
€ 7,49 (€ 74,90 / kg)

Delivery by October 06