NONGSHIM - Delicacies from Korea

NONGSHIM is a leading name in authentic Korean cuisine. From the legendary spiciness of Shin Ramyun to much-loved snacks, the brand represents quality and great taste.

Filter & sort

Price Type of Nutrition
Filter

NONGSHIM: 27 items

NONGSHIM Instant Noodles - Chapaghetti

NONGSHIM Instant Noodles -​ Chapaghetti, 140 g

  • Spicy sauce base
  • Soft, smooth noodles
  • Quick & easy to prepare
€ 1,99 (€ 14,21 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Onion-Flavoured Rings (Yangparing)

NONGSHIM Onion-​Flavoured Rings (Yangparing), 50 g

  • Typical Korean snack
  • Aromatic onion taste
  • Crispy and savoury snack
€ 1,89 (€ 37,80 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Kimchi Ramen

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Kimchi Ramen, 112 g

  • Ready in minutes
  • Authentic kimchi flakes
  • Savoury soup base with complex flvours
€ 2,45 € 2,59 (€ 21,88 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Noodles - Shin Ramyun Black

NONGSHIM Instant Noodles -​ Shin Ramyun Black, 520 g

  • Premium ramen
  • Intense beef broth
  • Strong, spicy umami
€ 10,99 (€ 21,13 / kg)

Delivery by October 15

NONGSHIM Instant Noodles - Kimchi Ramyun

NONGSHIM Instant Noodles -​ Kimchi Ramyun, 600 g

  • Ready in minutes
  • Authentic kimchi flakes
  • Complex, flavourful soup base
€ 8,69 (€ 14,48 / kg)

Delivery by October 06

Instant Noodles - Shin Ramyun Extra Spicy

NONGSHIM Instant Noodles -​ Shin Ramyun Extra Spicy, 600 g

  • A classic worldwide favourite
  • Very spicy, rich umami flavour
  • Rich broth with shiitake mushroom
€ 8,69 (€ 14,48 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Noodles - Shin Ramyun Chicken

NONGSHIM Instant Noodles -​ Shin Ramyun Chicken, 120 g

  • Bold and flavourful chicken broth
  • Balanced chilli heat
  • Fast and authentic
€ 1,89 (€ 15,75 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Noodles - Seafood & Mild

NONGSHIM Instant Noodles -​ Seafood & Mild, 120 g

  • Intense seafood flavour
  • Noodles with a firm bite
  • Mild broth
€ 1,89 (€ 15,75 / kg)

Delivery by October 06

Instant Nooddles - Soon Veggie Ramyun mild

NONGSHIM Instant Nooddles -​ Soon Veggie Ramyun mild, 112 g

  • 100% vegan recipe
  • Real vegetable taste
  • Quick and easy to prepare
€ 1,89 (€ 16,88 / kg)

Delivery by October 06

Instant Cup Noodles - Shin Ramyun Big Bowl, Extra Spicy

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Shin Ramyun Big Bowl, Extra Spicy, 114 g

  • A classi favourite around the world
  • Very spicy, with umami flavour
  • Rich broth with shiitake mushrooms
€ 2,59 (€ 22,72 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Udon

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Udon, 111 g

  • Thick udon noodles
  • Rich broth
  • Hearty with the aroma or fish
€ 2,59 (€ 23,33 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Spicy (Shin Ramen)

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Spicy (Shin Ramen), 68 g

  • A classic, worldwide favourite
  • Very spicy with rich umami flavour
  • Rich broth with shiitake mushrooms
€ 2,09 (€ 30,74 / kg)

Delivery by October 06

Instant Noodles - Super Spicy (Red Shin Ramyun)

NONGSHIM Instant Noodles -​ Super Spicy (Red Shin Ramyun), 120 g

  • Intensely spicy and fiery
  • Shiitake, bok choy & chillies
  • Quick and easy to prepare
€ 1,89 (€ 15,75 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Noodles - Potato

NONGSHIM Instant Noodles -​ Potato, 100 g

  • Chewy noodles made from potato starch
  • Mild, flavourful soup
  • A quick & delicious meal
€ 1,99 (€ 19,90 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Noodles - Ansong Tangmyon

NONGSHIM Instant Noodles -​ Ansong Tangmyon, 125 g

  • Spicy broth
  • Full-bodied flavour
  • Ideal for quick meals
€ 1,69 (€ 13,52 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Shrimp-Flavoured Crackers (Seawu Kang)

NONGSHIM Shrimp-​Flavoured Crackers (Seawu Kang), 75 g

  • Intense shrimp flavour
  • With real shrimp
  • Crispy and savoury snack
€ 2,09 (€ 27,87 / kg)

Delivery by October 06

Instant Noodles - Seafood & Spicy Neoguri

NONGSHIM Instant Noodles -​ Seafood & Spicy Neoguri, 600 g

  • Intense seafood flavour
  • Noodles with a firm bite
  • Intensely spicy broth
€ 9,09 (€ 15,15 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Shrimp-Flavoured Crackers - Hot & Spicy

NONGSHIM Shrimp-​Flavoured Crackers -​ Hot & Spicy, 75 g

  • Intense shrimp flavour
  • Kimchi seasoning with a spicy kick
  • Also delicious as a crispy topping
€ 2,09 (€ 27,87 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Spicy Chicken

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Spicy Chicken, 100 g

  • Flavourful chicken broth
  • Spicy and savoury
  • Quick & authentic
€ 2,49 (€ 24,90 / kg)

Delivery by October 06

Instant Cup Noodles - Kimchi Flavour (Sabalmyun)

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Kimchi Flavour (Sabalmyun), 100 g

  • Authentic kimchi flavour
  • Hot & spicy
  • Super quick and easy to prepare
€ 2,49 (€ 24,90 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Shrimp-Flavoured Chips

NONGSHIM Shrimp-​Flavoured Chips, 75 g

  • Exotic shrimp seasoning
  • Crispy with tapioca flour
  • A delicious Asian side dish
€ 2,29 (€ 30,53 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Veggie Ramyun mild

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Veggie Ramyun mild, 67 g

  • The perfect vegan instant meal
  • Mild, clear vegetable broth
  • Crunchy vegetable flakes
€ 2,09 (€ 31,19 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Spicy

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Spicy, 100 g

  • Intensely spicy
  • Spicy & aromatic
  • Perfect for creative variations
€ 2,49 (€ 24,90 / kg)

Delivery by October 06

Instant Cup Noodles - Extra Spicy (Red Shin Ramyun)

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Extra Spicy (Red Shin Ramyun), 68 g

  • Fiery and spicy
  • With the aroma of shiitake and chillies
  • Quick and easy to prepare
€ 2,09 (€ 30,74 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Instant Cup Noodles - Big Bowl, Shrimp

NONGSHIM Instant Cup Noodles -​ Big Bowl, Shrimp, 115 g

  • Intense shrimp flavour
  • Soft, elastic Noodles
  • Hearty, spicy broth
€ 2,59 (€ 22,52 / kg)

Delivery by October 06

Instant Noodles - Seafood (Modumheamul Tangmyun)

NONGSHIM Instant Noodles -​ Seafood (Modumheamul Tangmyun), 125 g

  • Delicate seafood flavour
  • Fast & easy Asian cuisine
  • The best NONGSHIM quality
€ 1,99 (€ 15,92 / kg)

Delivery by October 06

Instant Noodles - Seafood (Cham Pong Ramen)

NONGSHIM Instant Noodles -​ Seafood (Cham Pong Ramen), 124 g

  • Inspired by Jjamppong
  • Spicy, aromatic broth
  • Distinctive seafood flavour
€ 2,09 (€ 16,85 / kg)

Delivery by October 30