Cake & Sweet Pastries

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications
Filter

Cake: 17 items

Galup La Colomba

Galup La Colomba, 100 g

  • Original recipe with orange paste
  • Candied fruit & hazelnut
  • Crispy icing & pearl sugar
€ 8,33 € 11,99 (€ 83,30 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Lemon & Apricot

Galup Colomba -​ Lemon & Apricot, 750 g

  • Crunchy hazelnut glaze
  • With whole almonds & pearl sugar
  • Fresh Mediterranean flavour
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Black Cherry & Chocolate

Galup Colomba -​ Black Cherry & Chocolate, 750 g

  • Soft yeast cake
  • With candied black cherries
  • Fine hazelnut glaze as the crust
€ 24,08 € 34,49 (€ 32,11 / kg)

Delivery by October 06

Giangalup

Galup Giangalup, 500 g

  • Soft & delicate
  • Elegant "gianduiotto" shape
  • Ideal to complement a festive Easter meal
€ 17,22 € 24,99 (€ 34,44 / kg)

Delivery by October 06

Bio Family Organic Pound Cake with Yogurt

Bio Family Organic Pound Cake with Yogurt, 210 g

  • Fluffy and airy
  • A delicious dessert to have on hand in your pantry
  • Contains yoghurt & eggs
€ 4,39 (€ 20,90 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Triple Chocolate

Galup Colomba -​ Triple Chocolate, 750 g

  • No candied fruit
  • Crispy hazelnut glaze
  • With whole almonds & pearl sugar
€ 24,08 € 34,49 (€ 32,11 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba Paradiso

Galup Colomba Paradiso, 750 g

  • With icing sugar for dusting
  • Without candied fruit
  • Fine aroma
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba Classica

Galup Colomba Classica, 1.000 g

  • Natural leavened yeast cake
  • With hazelnut glaze
  • Sweet & aromatic
€ 27,65 € 39,99 (€ 27,65 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Pear & Chocolate

Galup Colomba -​ Pear & Chocolate, 1.000 g

  • With candied pear pieces
  • Chocolate drops & hazelnut glaze
  • Topped with sugar sprinkles & whole almonds
€ 35,00 € 50,49 (€ 35,00 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba Tradizionale

Galup Colomba Tradizionale, 750 g

  • Traditional Easter cake
  • With hazelnut glaze
  • Topped with whole almonds
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Peach & Vanilla

Galup Colomba -​ Peach & Vanilla, 750 g

  • Refined with vanilla
  • Hazelnut glaze
  • With whole almonds & sugar crystals
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Peach, Chocolate & Amaretto

Galup Colomba -​ Peach, Chocolate & Amaretto, 750 g -​ Paper

  • Fruity & chocolaty
  • With almonds & pearl sugar
  • An exquisite Easter treat
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Galup Colomba - Raspberry & Chocolate

Galup Colomba -​ Raspberry & Chocolate, 750 g

  • Traditional Easter yeast cake
  • With semi-candied raspberries
  • With hazelnut glaze
€ 23,03 € 32,99 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 06

Pandoro Gran Galup

Galup Pandoro Gran Galup, 1.000 g

  • Made by hand
  • Festive shape
  • Extra fluffy dough
€ 32,49 (€ 32,49 / kg)

Delivery by October 10

Galup Carré - Wild Berries & White Chocolate

Galup Carré -​ Wild Berries & White Chocolate, 400 g

  • With hazelnut icing & granulated sugar
  • Fruity candied berries
  • Rectangular shape
€ 10,19 (€ 25,48 / kg)

Sold out

Fiasconaro Colomba (Easter pigeon) - Orange

Fiasconaro Colomba (Easter pigeon) -​ Orange, 750 g

  • Light & airy yeast cake with candied orange
  • With Marsala wine & vanilla
  • Classic Easter speciality from Italy
€ 23,99 (€ 31,99 / kg)

Sold out

La Merenda - Small Cake Snack with Apples

Galup La Merenda -​ Small Cake Snack with Apples, 100 g

  • Delicious mini panettone
  • Without raisins
  • With hazelnut glaze & candied apple
€ 3,49 (€ 34,90 / kg)

Sold out