Salts by Spice for Life

Filter & sort

Price Brands Type of Nutrition
Filter

Salts: 5 items

Spice for Life Persian Blue Salt

Spice for Life Persian Blue Salt, 200 g

  • Intense salty taste
  • Perfect for a salt mill
  • Use as a finishing salt
€ 8,99 (€ 44,95 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life Smoked Beechwood Salt

Spice for Life Smoked Beechwood Salt, 180 g

  • Dead Sea Salt
  • Cold smoked
  • Intense smoke flavour
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life Flor de Sal

Spice for Life Flor de Sal, 90 g

  • Hand-scooped & sun-dried
  • Unrefined & made without anti-caking ages
  • Subtle scent of violets
€ 6,99 (€ 77,67 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life African Pearl Salt

Spice for Life African Pearl Salt, 200 g

  • Perfect as a finishing salt
  • Goes well with bread and olive oil
  • Mild, unobtrusive taste
€ 6,59 (€ 32,95 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life Kala Namak

Spice for Life Kala Namak, 180 g

  • Smoky egg aroma
  • Contains iron & sulphur
  • Popular with vegetarians / vegans
€ 6,59 (€ 36,61 / kg)

Delivery by October 06