Arche Naturküche: Savoury & Sweet Snacks

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Savoury & Sweet Snacks: 5 items

Arche Naturküche Organic Almond Pudding

Arche Naturküche Organic Almond Pudding, 46 g

  • In powder form
  • With crunchy bits
  • Vegan preparation possible
€ 1,29 (€ 28,04 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Chocolate Pudding

Arche Naturküche Organic Chocolate Pudding, 50 g

  • In powder form
  • With the best organic cocoa
  • For 500 ml liquid
€ 1,09 (€ 21,80 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Vanille Pudding

Arche Naturküche Organic Vanille Pudding, 40 g

  • In powder form
  • Easy to prepare
  • Vegan preparation possible
€ 1,49 (€ 37,25 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Tamari Crackers

Arche Naturküche Organic Tamari Crackers, 80 g

  • Crunchy & savoury
  • Not fried in fat
  • With soy sauce & seaweed
€ 3,99 (€ 49,88 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Tokyo Mix

Arche Naturküche Organic Tokyo Mix, 80 g

  • Japanese rice crackers
  • With sesame seeds
  • Seasoned with soy sauce & seaweed
€ 3,99 (€ 49,88 / kg)

Not available at the moment