Noodles for Asian-Inspired Dishes

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Noodles: 30 items

bioasia Organic Rice Noodles

bioasia Organic Rice Noodles, 200 g

  • Ideal for stir fries & soups
  • Quickly prepared
  • Vegan & gluten-free
€ 3,79 (€ 18,95 / kg)

Delivery by October 06

bioasia Organic Ramen Noodles

bioasia Organic Ramen Noodles, 250 g

  • Versatile
  • Very tasty
  • Easy to prepare
€ 2,19 (€ 8,76 / kg)

Delivery by October 06

BIO PRIMO Ramen Noodles - Classic

BIO PRIMO Ramen Noodles -​ Classic, 250 g

  • Vegan
  • Ideal as a soup addition
  • Only for a short time
€ 2,29 (€ 9,16 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Glass Noodles

Arche Naturküche Organic Glass Noodles, 200 g

  • For soups, salads & more
  • Made from pea starch
  • Delicious and easy to prepare
€ 3,99 (€ 19,95 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Udon Wheat Noodles

Arche Naturküche Organic Udon Wheat Noodles, 250 g

  • A Japanese speciality
  • Traditionally made
  • Ideal for soups & stews
€ 3,19 (€ 12,76 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Instant Ramen Soup with Ginger

Arche Naturküche Organic Instant Ramen Soup with Ginger, 108 g

  • Japanese instant noodle soup
  • Easy to prepare
  • With seasoning mix for the broth
€ 3,99 (€ 36,94 / kg)

Delivery by October 06

Organic Spaghetti Style Shirataki, made with konjac flour

bioasia Organic Spaghetti Style Shirataki, made with konjac flour, 270 g

  • Low calorie content
  • Fat-free & gluten-free
  • Sugar-free
€ 2,39 (€ 8,85 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Shirataki Spaghetti

Arche Naturküche Organic Shirataki Spaghetti, 294 g

  • Low calorie konjac noodles
  • Quick to prepare
  • For Asian and European dishes
€ 3,99 (€ 13,57 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Tagliatelle

Vitanu Organic Konjac Tagliatelle, 270 g

  • 1-2 servings
  • Ready to eat in just 3 minutes
  • Low in calories
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Noodles

Vitanu Organic Konjac Noodles, 270 g

  • 1-2 servings
  • Ideal for Asian dishes
  • Low in calories
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

bioasia Organic Vermicelli Glass Noodles

bioasia Organic Vermicelli Glass Noodles, 100 g

  • Made of pea starch
  • Quick to prepare
  • Vegan & gluten-free
€ 1,79 (€ 17,90 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Seaweed Spaghetti

Arche Naturküche Organic Seaweed Spaghetti, 30 g

  • Dried brown seaweed
  • Mild flavour
  • In fine strips
€ 3,39 (€ 113,00 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Mie Noodles

Alnatura Organic Mie Noodles, 250 g

  • Organic
  • Vegan
  • Short cooking time
€ 1,79 (€ 7,16 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Soba - Buckwheat Noodles

Arche Naturküche Organic Soba -​ Buckwheat Noodles, 250 g

  • Perfect for stews & vegetable dishes
  • Slightly nutty taste
  • Quick and easy
€ 3,99 (€ 15,96 / kg)

Delivery by October 06

bioasia Organic Whole Grain Mie Noodles

bioasia Organic Whole Grain Mie Noodles, 250 g

  • Ideal for soups & bami goreng
  • Authentic taste
  • Cooking time: approx. 4 minutes
€ 2,09 (€ 8,36 / kg)

Delivery by October 06

Sempio Buckwheat Soba Noodles

Sempio Buckwheat Soba Noodles, 300 g

  • Made from vacuum-aged dough
  • Firm texture
  • Delicate aroma
€ 3,49 (€ 11,63 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Bifun Rice Noodles

Arche Naturküche Bifun Rice Noodles, 250 g

  • Quick to prepare
  • Neutral taste
  • Ideal for soups, stir-fries & salads
€ 3,99 (€ 15,96 / kg)

Delivery by October 06

MAMA Whole Grain Rice Vermicelli Noodles

MAMA Whole Grain Rice Vermicelli Noodles, 200 g

  • High whole grain content
  • Mild taste
  • Versatile
€ 3,29 (€ 16,45 / kg)

Delivery by October 06

Vitanu Organic Konjac Spaghetti

Vitanu Organic Konjac Spaghetti, 270 g

  • 1-2 servings
  • Low in calories
  • Healthy & quick to prepare
€ 2,99 (€ 11,07 / kg)

Delivery by October 06

allgroo Udon Instant Noodles - Miso

allgroo Udon Instant Noodles -​ Miso, 690 g

  • For udon noodle soups
  • 2 minutes cooking time
  • Particularly aromatic
€ 7,29 (€ 10,57 / kg)

Delivery by October 06

ITA-SAN Pre-Cooked Udon Noodles

ITA-SAN Pre-​Cooked Udon Noodles, 1 kg

  • Ready to serve in just 2 minutes
  • Characteristic thick udon texture with a firm bite
  • Convenient store-cupboard size
€ 6,29 (€ 6,29 / kg)

Delivery by October 06

ITA-SAN Ramen Noodles

ITA-SAN Ramen Noodles, 200 g

  • Ready to serve in just 90 seconds
  • Ideal for stir-fries & ramen soups
  • Inspired by Asian culinary tradition
€ 1,29 (€ 6,45 / kg)

Delivery by October 06

bioasia Organic Quick Cooking Noodles

bioasia Organic Quick Cooking Noodles, 500 g

  • Ideal for Asian dishes
  • Made from organic wheat flour
  • Cooking time: 6 minutes
€ 3,69 (€ 7,38 / kg)

Delivery by October 06

Mihoen Rice Noodles for Soups & Salads, 3 mm

Exotic Food Mihoen Rice Noodles for Soups & Salads, 3 mm, 250 g

  • Made from rice flour & water
  • Versatile for stir-fries, soups & salads
  • Authentic Asian-style rice noodles
€ 2,69 (€ 10,76 / kg)

Delivery by October 06

allgroo Udon Instant Noodles - Mushroom & Tofu

allgroo Udon Instant Noodles -​ Mushroom & Tofu, 690 g

  • For quick meals
  • Ready to eat in 2 minutes
  • Intense taste
€ 7,29 (€ 10,57 / kg)

Delivery by October 06

Exotic Food Rice Noodles for Pad Thai

Exotic Food Rice Noodles for Pad Thai, 300 g

  • Includes Pad Thai seasoning powder
  • With rice noodles & real prawns
  • Quick to prepare in a frying pan
€ 4,99 (€ 16,63 / kg)

Delivery by October 06

allgroo Udon Instant Noodles - Seafood

allgroo Udon Instant Noodles -​ Seafood, 690 g

  • With seafood flavour
  • 2 minutes cooking time
  • Intensely aromatic
€ 7,29 (€ 10,57 / kg)

Delivery by October 06

allgroo Udon Instant Noodles - Spicy Hot

allgroo Udon Instant Noodles -​ Spicy Hot, 690 g

  • Pre-cooked
  • Ready to eat 2 minutes
  • For quick meals
€ 7,29 (€ 10,57 / kg)

Delivery by October 06

ITA-SAN Udon Noodles

ITA-SAN Udon Noodles, 200 g

  • Ready to serve in just 3 minutes
  • Thick noodles with a satisfying texture
  • Ideal for stir-fries & soups
€ 1,29 (€ 6,45 / kg)

Delivery by October 30

allgroo Organic Wheat Ramen Noodles

allgroo Organic Wheat Ramen Noodles, 300 g

  • Versatile
  • Ideal for ramen soups
  • Cooking time: 4 minutes
€ 3,69 (€ 12,30 / kg)

Sold out