Poppy Seeds - For Cooking & Baking

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Poppy Seeds: 4 items

Waldviertler Graumohn g.U. Grey Poppyseeds PDO

Waldviertler Graumohn g.U. Grey Poppyseeds PDO, 500 g

  • Mild, delicate poppy seed taste
€ 3,51 € 3,99 (€ 7,02 / kg)

Delivery by October 10

Alnatura Organic Blue Poppy Seeds

Alnatura Organic Blue Poppy Seeds, 200 g

  • Fine & aromatic
  • Versatile in use
  • Steamed, ready to eat
€ 3,41 € 3,79 (€ 17,05 / kg)

Delivery by October 13

Davert Organic Blue Poppy Seeds

Davert Organic Blue Poppy Seeds, 250 g

  • Nutty, aromatic flavour
  • Ideal for pastries, desserts & rolls
  • Perfect for savoury oriental dishes
€ 4,04 € 4,49 (€ 16,16 / kg)

Not available at the moment

Bake Affair Organic Blue Poppy Seeds

Bake Affair Organic Blue Poppy Seeds, 100 g

  • Whole seeds
  • Intense nutty aroma
  • For baking & refining
€ 6,12 € 6,89 (€ 61,20 / kg)

Not available at the moment