Innovative Drink Powders & Micro Drinks

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications
Filter

Drink Powders & Micro Drinks: 1 - 30 of 61 items

waterdrop Microdrink - FOCUS Lemon-Lime

waterdrop Microdrink -​ FOCUS Lemon-​Lime, 12 pieces

  • 12 cubes for about 500 ml each
  • For still or sparkling water
  • Granules made from fruit and plant extracts
€ 6,70 € 7,49 (€ 0,56 / pc)

Delivery by October 07

Lipton Barista Matcha Oat

Lipton Barista Matcha Oat, 10 sachets

  • Exquisite matcha taste
  • Velvety texture
  • Dissolves quickly
€ 4,49 € 4,99 (€ 40,09 / kg)

Delivery by October 07

Instick Mix Pack

Instick Mix Pack, 46 sachets

  • Vegan
  • Classic & Iced Tea varieties
  • 38 flavours
€ 19,71 € 21,99 (€ 56,88 / kg)

Delivery by October 07

Solid Drinks - Peach Iced Tea - Vitamins C & B

Qwetch Solid Drinks -​ Peach Iced Tea -​ Vitamins C & B, 12 effervescent tablets

  • Low-calorie
  • No sugar
  • Gluten-free
€ 8,09 € 8,99 (€ 323,60 / kg)

Delivery by October 07

Instick Mix Box

Instick Mix Box, 42 sachets

  • 42 flavours
  • Includes Classic, Iced Tea & Energy sticks
  • Convenient pack for sampling the different varieties
€ 11,69 € 12,99 (€ 112,95 / kg)

Delivery by October 07

Instick Milk Flavours Mix Pack

Instick Milk Flavours Mix Pack, 12 sachets

  • Handy single-serve sticks
  • Vegan
  • 12 flavours
€ 2,69 € 2,99 (€ 112,08 / kg)

Delivery by October 07

Instick Iced Tea Peach

Instick Iced Tea Peach, 12 sachets

  • Vegan recipe
  • Adjustable strength
  • Handy for on the go
€ 2,69 € 2,99 (€ 74,72 / kg)

Delivery by October 07

Instick Classic Mix Pack

Instick Classic Mix Pack, 12 sachets

  • Compact sticks
  • Intensity can be adjusted to suit your taste
  • 12 flavours
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Iced Coffee

Instick Iced Coffee, 12 sachets

  • Made from Arabica beans
  • Ready in a flash
  • Strength can be adjusted to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 112,08 / kg)

Delivery by October 07

Instick Chocolate

Instick Chocolate, 12 sachets

  • Vegan recipe
  • Sweetness can be adjusted to taste
  • Full-bodied flavour
€ 2,69 € 2,99 (€ 112,08 / kg)

Delivery by October 07

Instick Green Iced Tea Lime & Mint

Instick Green Iced Tea Lime & Mint, 12 sachets

  • Vegan
  • Quick to prepare
  • Intensity can be adjusted to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

nu3 Kombucha Energy¹ Powder

nu3 Kombucha Energy¹ Powder, 150 g

  • Lemon-Ginger
  • With vitamins B12 & C
  • No artificial additives
€ 9,09 € 12,99 (€ 60,60 / kg)

Delivery by October 07

Instick Iced Tea Lemon

Instick Iced Tea Lemon, 12 sachets

  • With black tea extract
  • Sweetness can be adjusted to suit your taste
  • Also tastes great in yoghurt and ice cream
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Caramel

Instick Caramel, 12 sachets

  • Creamy, sweet note
  • Compact format
  • Ideal for milk and plant-based drinks
€ 2,69 € 2,99 (€ 112,08 / kg)

Delivery by October 07

Instick Woodruff

Instick Woodruff, 12 sachets

  • Vegan recipe
  • Compact single-serve size
  • Authentic flavour
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Blue Farm Organic Pure Oat Base

Blue Farm Organic Pure Oat Base, 300 g

  • Irresistible texture
  • For up to 3 litres of oat drink
  • Free from additives
€ 6,74 € 7,49 (€ 22,47 / kg)

Delivery by October 07

Blue Farm Organic Barista Oat Base

Blue Farm Organic Barista Oat Base, 300 g

  • 100% plant-based & gluten-free
  • No added sugar*
  • NO unnecessary additives
€ 6,74 € 7,49 (€ 22,47 / kg)

Delivery by October 07

Instick Cherry

Instick Cherry, 12 sachets

  • Ideal for on the go
  • Naturally vegan
  • Versatile
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Cola

Instick Cola, 12 sachets

  • Vegan recipe
  • Authentic flavour
  • Adjust the sweetness and intensity to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Iced Tea Mix Pack

Instick Iced Tea Mix Pack, 12 sachets

  • Vegan
  • Refreshing & light
  • 8 flavours
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Watermelon

Instick Watermelon, 12 sachets

  • Vegan recipe
  • Juicy flavour
  • Flavour intensity can be adjusted to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Blue Farm Organic Chai Oat Latte

Blue Farm Organic Chai Oat Latte, 300 g

  • With cinnamon, ginger & cardamom
  • Caffeine-free
  • Free from additives
€ 12,59 € 13,99 (€ 41,97 / kg)

Delivery by October 07

Instick Energy Original

Instick Energy Original, 12 sachets

  • Iconic flavour
  • With taurine and vitamins
  • Intensity can be adjusted to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 112,08 / kg)

Delivery by October 07

Instick Strawberry

Instick Strawberry, 12 sachets

  • Compact packaging
  • Summery flavour
  • Amount of water can be adjusted as desired
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Peach

Instick Peach, 12 sachets

  • Vegan
  • Light flavour
  • Small, handy size
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Green Iced Tea Mango & Passion Fruit

Instick Green Iced Tea Mango & Passion Fruit, 12 sachets

  • Tropical and fruity
  • Vegan recipe
  • Ideal for on the go
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Green Apple

Instick Green Apple, 12 sachets

  • Compact stick
  • Crisp, fruity flavour
  • Perfect for yoghurt, ice lollies & more
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Tropical

Instick Tropical, 12 sachets

  • Exotic and fruity
  • Intensity can be adjusted to taste
  • Quick and easy to prepare
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Lemon

Instick Lemon, 12 sachets

  • Conveniently portioned
  • Tart and invigorating flavour
  • Flavour intensity can be adjusted to suit your taste
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07

Instick Raspberry

Instick Raspberry, 12 sachets

  • Sweet and fruity
  • Versatile
  • Delicious flavour enhancer
€ 2,69 € 2,99 (€ 89,67 / kg)

Delivery by October 07