Peas for Cooking Delicious Dishes

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Peas: 9 items

Sapore di Sole Organic Dried Green Peas

Sapore di Sole Organic Dried Green Peas, 400 g

  • Peeled & split
  • Valuable proteins & carbohydrates
  • Very filling
€ 2,69 € 2,99 (€ 6,73 / kg)

Delivery by October 07

Sapore di Sole Organic Cicerchia Peas

Sapore di Sole Organic Cicerchia Peas, 400 g

  • Hearty & aromatic
  • Full of flavour and nutrients
  • No need to pre-soak
€ 4,49 € 4,99 (€ 11,23 / kg)

Delivery by October 07

Rapunzel Organic Peas in a Can

Rapunzel Organic Peas in a Can, 340 g

  • Pre-cooked and ready to eat
  • Processed fresh after the harvest
  • Refined with sea salt
€ 2,24 € 2,49 (€ 8,45 / kg Drained weight)

Delivery by October 07

Sapore di Sole Organic Roveja Peas

Sapore di Sole Organic Roveja Peas, 250 g

  • Strong pea flavor
  • Source of protein & rich in minerals
  • Versatile
€ 6,29 € 6,99 (€ 25,16 / kg)

Delivery by October 07

BioKing Organic Whole Green Peas

BioKing Organic Whole Green Peas, 500 g

  • For unique recipes
€ 2,24 € 2,49 (€ 4,48 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Extra Fine Peas, Jar

Alnatura Organic Extra Fine Peas, Jar, 230 g

  • Organic
  • Vegan
  • Ready to eat
€ 1,61 € 1,79 (€ 7,00 / kg)

Delivery by October 20

Alnatura Organic Peas & Carrots, Glass Jar

Alnatura Organic Peas & Carrots, Glass Jar, 220 g

  • Pre-cooked
  • Ready to eat
  • Versatile culinary use
€ 1,52 € 1,69 (€ 6,91 / kg)

Delivery by October 07

Sapore di Sole Organic Peas - Cooked

Sapore di Sole Organic Peas -​ Cooked, 300 g

  • Tender texture and pleasant
  • Ready to eat
  • High in protein & fibre
€ 2,24 € 2,49 (€ 7,47 / kg)

Delivery by October 07

Davert Organic Split Green Peas

Davert Organic Split Green Peas, 500 g

  • No soaking required
  • Ideal for creamy stews & soups
  • Quick cooking time
€ 2,69 € 2,99 (€ 5,38 / kg)

Delivery by October 07