FLYING GOOSE - Authentic Thai Sauces

Delicious and aromatic

Filter & sort

Price Type of Nutrition
Filter

FLYING GOOSE: 23 items

FLYING GOOSE Sriracha Hot Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Hot Chili Sauce, 455 ml

  • Extra spicy with 61% chili
  • Intense garlic aroma
  • Versatile
€ 6,09 (€ 13,38 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Mayoo Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Mayoo Sauce, 200 ml

  • 20% chili
  • With soybean oil and garlic
  • Hints of mustard & vinegar
€ 3,89 (€ 19,45 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sweet Chili Sauce

FLYING GOOSE Sweet Chili Sauce, 455 ml

  • With 22% chili
  • Practical & ready-to-use
  • A must-have in every kitchen
€ 3,99 (€ 8,77 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Garlic Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Garlic Chili Sauce, 200 ml

  • 51% chili
  • 22% garlic
  • A true classic
€ 3,49 (€ 17,45 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Blackout Chili Sauce - Very Hot

FLYING GOOSE Sriracha Blackout Chili Sauce -​ Very Hot, 455 ml

  • 70% chillies
  • Few drops are sufficient
  • Versatile in use
€ 9,09 (€ 19,98 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Hoi Sin Sauce

FLYING GOOSE Hoi Sin Sauce, 455 ml

  • Contains gluten and soy
  • Garlic, sesame oil & star anise
  • Versatile
€ 5,59 (€ 12,29 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Very Hot Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Very Hot Chili Sauce, 455 ml

  • Extremely spicy with 70% chili
  • Creamy, fluid consistency
  • Intense chili heat
€ 6,29 (€ 13,82 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Black Pepper Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Black Pepper Chili Sauce, 200 ml

  • Extra spicy with 61% chili
  • Spicy aroma
  • Ideal for stir-fries
€ 3,89 (€ 19,45 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Coconut Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Coconut Chili Sauce, 200 ml

  • With 29% chili
  • With coconut milk
  • Exotic taste
€ 3,89 (€ 19,45 / l)

Delivery by October 06

Sriracha Green Chili Sauce with Hemp Seed Oil

FLYING GOOSE Sriracha Green Chili Sauce with Hemp Seed Oil, 455 ml

  • 61% green chilies
  • Nutty flavour
  • Versatile
€ 6,99 (€ 15,36 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Hot & Sweet Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Hot & Sweet Chili Sauce, 200 ml

  • Medium spicy with 45% chili
  • Balanced taste
  • Ideal for grilled dishes
€ 3,19 (€ 15,95 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Spicy Mayo Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Spicy Mayo Sauce, 455 ml

  • Spicy taste with 30% chili
  • With soybean oil & garlic
  • Ideal for burgers & Asian cuisine
€ 6,99 (€ 15,36 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Sweet Chilli Mayo Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Sweet Chilli Mayo Sauce, 455 ml

  • With 15% chilli
  • Garlic, mustard & soy oil
  • Mayonnaise with spicy Sriracha
€ 6,59 (€ 14,48 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Kimchi Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Kimchi Chili Sauce, 455 ml

  • 55 % chilli
  • Sour and hot
  • Ideal for sandwiches
€ 6,99 (€ 15,36 / l)

Delivery by October 06

Sriracha Hot Chili Sauce MSG-free, MSG-free

FLYING GOOSE Sriracha Hot Chili Sauce MSG-​free, MSG-​free, 455 ml

  • Extra spicy with 61% chili
  • Creamy, fluid consistency
  • Easy to dispense precise amounts
€ 6,59 (€ 14,48 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Coriander Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Coriander Chili Sauce, 200 ml

  • With 61% chili
  • Refined with coriander leaves
  • Ideal for Asian dishes
€ 3,89 (€ 19,45 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Black Chili Sauce (Tamarind)

FLYING GOOSE Sriracha Black Chili Sauce (Tamarind), 455 ml

  • 35% chili
  • Fruity and exotic flavour
  • Versatile
€ 6,99 (€ 15,36 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sweet Chili Sauce for Chicken

FLYING GOOSE Sweet Chili Sauce for Chicken, 725 ml

  • With 22% chili
  • Practical & ready-to-use
  • Balanced flavours
€ 4,89 (€ 6,74 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Hot Chili Sauce (Tikka)

FLYING GOOSE Sriracha Hot Chili Sauce (Tikka), 455 ml

  • 61% chili
  • With tikka spices
  • Adds a delicious, flvourful touch to dishes
€ 6,99 (€ 15,36 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Lemongrass Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Lemongrass Chili Sauce, 455 ml

  • Extra spicy with 52% chili
  • Fresh lemongrass
  • Aromatic experience
€ 6,09 (€ 13,38 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Mint Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Mint Chili Sauce, 200 ml

  • With 61% chili
  • A fresh twist
  • Ideal for seasoning sauces
€ 3,89 (€ 19,45 / l)

Delivery by October 06

FLYING GOOSE Sriracha Ginger Chili Sauce

FLYING GOOSE Sriracha Ginger Chili Sauce, 455 ml

  • 55% chili
  • For creative dishes
  • With ginger
€ 6,09 (€ 13,38 / l)

Delivery by October 06

Ribble Chips with Sriracha Chili Flavor, deep-fried in sunflower oil

FLYING GOOSE Ribble Chips with Sriracha Chili Flavor, deep-​fried in sunflower oil, 100 g

  • With fiery Sriracha flavour
  • Spicy blend
  • Perfect as a snack
€ 2,09 (€ 20,90 / kg)

Delivery by October 06

Flying Goose brings authentic Thai flavours straight to your kitchen. Whether it's sweet or spicy, every sauce is intensely aromatic and packed with flavour. Perfect for cooking, marinating or as dips.