Genuss am See

Filter & sort

Price
Filter

Genuss am See: 15 items

Genuss am See Olive Chorizo ​​Pesto

Genuss am See Olive Chorizo ​​Pesto, 120 g

  • Spicy flavor
  • Hearty and plentiful
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See Char Pesto

Genuss am See Char Pesto, 120 g

  • Delicious with pasta
  • Refined with Asmonte
  • From the Ausseerland region
€ 8,91 € 9,99 (€ 74,25 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See Herb Garden Pesto

Genuss am See Herb Garden Pesto, 120 g

  • Refreshing
  • Very tasty!
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See Basil Pesto

Genuss am See Basil Pesto, 120 g

  • Lemony and fresh
  • Italian flavor!
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See "Frischer Fritz" Grill Sauce

Genuss am See "Frischer Fritz" Grill Sauce, 250 ml

  • Fruity and tasty taste
  • Apricots, whiskey & rosemary
  • Ideal for fish, poultry & pork
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See "Rauchiger Rainer" Barbecue Sauce

Genuss am See "Rauchiger Rainer" Barbecue Sauce, 250 ml

  • Ideal for American BBQ & Steak
  • Refined with coffee
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See "Spicy Sissi" Barbecue Sauce

Genuss am See "Spicy Sissi" Barbecue Sauce, 250 ml

  • Refined with gin from Austria
  • Ideal for your barbecue evening
  • With a fine chilli heat
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See "Fescher Fred" Grill Sauce

Genuss am See "Fescher Fred" Grill Sauce, 250 ml

  • Fruity and spicy with an exotic note
  • Paprika, sweet chili & sesame
  • Ideal for shrimp, poultry & Asian dishes
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See Pumpkin Seed Pesto

Genuss am See Pumpkin Seed Pesto, 120 g

  • For salads and cheese
  • With mountain core salt
  • Refined with Asmonte
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See Barbecue Sauce "Resche Resi"

Genuss am See Barbecue Sauce "Resche Resi", 250 ml

  • From the best blackberries
  • Perfect for the barbecue season
  • Fine seasoning with cumin and chilli
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See Barbecue Sauce "Peppy Pepi"

Genuss am See Barbecue Sauce "Peppy Pepi", 250 ml

  • From the best apple sauce
  • Perfect for Asian dishes
  • Great for the barbecue season
€ 8,01 € 8,99 (€ 32,04 / l)

Delivery by October 07

Genuss am See Tomato Walnut Pesto

Genuss am See Tomato Walnut Pesto, 120 g

  • Fruity and nutty
  • Light sweet taste
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by October 07

Genuss am See Porcini Mushroom Pesto

Genuss am See Porcini Mushroom Pesto, 120 g

  • Ready to eat
  • For risotto and pasta
€ 8,91 € 9,99 (€ 74,25 / kg)

Delivery by November 03

Genuss am See Pesto - Apple Bacon

Genuss am See Pesto -​ Apple Bacon, 120 g

  • Goes well with cheese
  • For rustic pork chops
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by November 03

Genuss am See Pepper Chili Pesto

Genuss am See Pepper Chili Pesto, 120 g

  • Fruity and spicy
€ 8,01 € 8,99 (€ 66,75 / kg)

Delivery by November 03