Sauces, Cream Sauces and Pesto by Greenomic

Filter & sort

Price Brands Type of Nutrition
Filter

Pasta Sauces & Pesto: 8 items

Greenomic Good Hair Day Pasta Sauce

Greenomic Good Hair Day Pasta Sauce, Basil (500 g)

  • Variety of flavours
  • Gluten-free
  • Made without preservatives
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Pesto

Greenomic Pesto, Basil (135 g)

  • Several varieties
  • For typical Italian pasta dishes
  • Made with the best ingredients from Tuscany
€ 4,41 € 4,99 (€ 32,67 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Crema Spreads

Greenomic Crema Spreads, Bruschetta (135 g)

  • Several varieties
  • Versatile use
  • Aromatic, spicy taste
€ 4,41 € 4,99 (€ 32,67 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Bruschetta Sauce Set, Spicy

Greenomic Bruschetta Sauce Set, Spicy, 140 g

  • 1x fish spread
  • 2x vegetable spreads
  • 1x pork spread
€ 10,71 € 11,99 (€ 76,50 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Sugo Tradizionale

Greenomic Sugo Tradizionale, 500 g

  • With tomatoes, olives & capers
  • A versatile sauce
  • Packed with flavour
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Sugo Basilico Genovese

Greenomic Sugo Basilico Genovese, 500 g

  • Natural and delicious
  • Refined with aromatic basil
  • Authentic flavour
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Sugo Arrabiata

Greenomic Sugo Arrabiata, 500 g

  • Flavoured with chilli
  • Versatile
  • Made from Italian tomatoes
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 07

Greenomic Sugo Da Mamma

Greenomic Sugo Da Mamma, 500 g

  • Natural ingredients
  • Made with sun-ripened tomatoes
  • With Mediterranean vegetables
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 07