Kotányi - Seasoning Mixes for Pizza, Pasta & Rice

Filter & sort

Price Highlights Brands
Filter

Pizza, Pasta & Rice: 10 items

KOTÁNYI Italian Herbs

KOTÁNYI Italian Herbs, 63 g

  • A mix of typical Italian herbs
  • Includes oregano, thyme, rosemary
  • Savoury Mediterranean flavours
€ 4,19 (€ 66,51 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Tuscan Herbs

KOTÁNYI Tuscan Herbs, 25 g

  • With sun-ripened tomatoes
  • Ideal for pasta sauces
  • For seasoning meat & spreads
€ 2,99 (€ 119,60 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Pasta Asciutta Spice

KOTÁNYI Pasta Asciutta Spice, 23 g

  • Ideal for pasta & casseroles
  • Great flavour
€ 2,99 (€ 130,00 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Pizza Herbs

KOTÁNYI Pizza Herbs, 24 g

  • For pizza & focaccia
  • Perfect for Mediterranean salads
  • With sea salt
€ 3,99 (€ 166,25 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Pizza Seasoning Blend

KOTÁNYI Pizza Seasoning Blend, 30 g

  • Enjoy classic pizza flavours
  • Flavourful mix
  • With organo, basil & sage
€ 3,49 (€ 116,33 / kg)

Delivery by October 13

KOTÁNYI Pasta Herbs

KOTÁNYI Pasta Herbs, 100 ml

  • Season dips, spreads and salads
  • Made with sea salt
  • Featuring the best herbs
€ 3,99 (€ 39,90 / l)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Wonder Wok

KOTÁNYI Wonder Wok, 70 g

  • For stir-fries, bowls & noodle dishes
  • Preservative-free
  • With citrus, ginger & gentle heat
€ 4,99 (€ 71,29 / kg)

Delivery by October 21

KOTÁNYI Little Italy

KOTÁNYI Little Italy, 70 g

  • For pasta, pizza & salads
  • 100% natural
  • Mediterranean flavours with tomatoes and herbs
€ 4,99 (€ 71,29 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Italian Herbs

KOTÁNYI Italian Herbs, 14 g

  • For bruschetta & Aglio e Olio
  • Gently dried
  • Incredibly aromatic and flavourful
€ 2,99 (€ 213,57 / kg)

Delivery by October 21

KOTÁNYI Pasta Tomato Basil Seasoning Mix

KOTÁNYI Pasta Tomato Basil Seasoning Mix, 20 g

  • For pizza, pasta etc.
  • Authentic taste
  • Fantastic aromas
€ 2,99 (€ 149,50 / kg)

Delivery by October 13