KühbreinMost - Excellent Apple Cider

Generations of expertise

KühbreinHof has been producing excellent apple cider for generations and is known far beyond the borders of their home province of Styria. Discover their exquisite apple wines now!

Filter & sort

Filter

KühbreinMost: 7 items

KühbreinMost Cider

KühbreinMost Cider, 330 ml

  • Made from rare types of apples
  • Premium cider
  • Gold award winner at the "Styrian National evaluation" awards in 2019
€ 2,99 (€ 9,06 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost Champagne Renette Apple Cider

KühbreinMost Champagne Renette Apple Cider, 750 ml

  • High-quality
  • Fruity, full-bodied taste
  • From Upper Styria
€ 7,99 (€ 10,65 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost Kühbrein Rosé

KühbreinMost Kühbrein Rosé, 750 ml

  • 100% Styrian
  • Fresh & fruity
  • Ideal for warm summer evenings
€ 9,99 (€ 13,32 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost KühbreinSecco

KühbreinMost KühbreinSecco, 750 ml

  • Harmonious
  • Traditional fruit varieties
  • Fruity
€ 11,99 (€ 15,99 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost Kühbrein Rosé Sparkling

KühbreinMost Kühbrein Rosé Sparkling, 750 ml

  • Gorgeous colour
  • Fruity flavour
  • Made in Styria
€ 16,99 (€ 22,65 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost Friedrich

KühbreinMost Friedrich, 750 ml

  • Refreshing
  • Fruity
  • Perfect as an aperitif
€ 7,49 (€ 9,99 / l)

Delivery by October 06

KühbreinMost Apple Cider with Schafnase Apples

KühbreinMost Apple Cider with Schafnase Apples, 750 ml

  • Elegant, characteristic fruity note
  • Speciality product
  • Produced with the latest cellar technology
€ 7,99 (€ 10,65 / l)

Delivery by October 10