Mohr-Sederl Fruchtwelt

Naturally cloudy high-quality fruit juices and more from Austria

Filter & sort

Price
Filter

Mohr-Sederl Fruchtwelt: 11 items

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Juice Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Juice Fruit Juice Box, 5 l

  • Easy to use
  • Naturally cloudy
  • With a tap
€ 15,99 (€ 3,20 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Pear Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Pear Fruit Juice Box, 5 l

  • Pasteurized
  • Made with local pears
  • Fruity and refreshing
€ 19,49 (€ 3,90 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Sour Cherry Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Sour Cherry Fruit Juice Box, 5 l

  • Naturally cloudy
  • With a tap for easy filling
  • Fruity and refreshing
€ 21,99 (€ 4,40 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple-Currant Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple-​Currant Fruit Juice Box, 5 l

  • Strong & fruity flavour
  • Naturally cloudy
  • Made with local Austrian fruit
€ 21,99 (€ 4,40 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple-Hudler Grape Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple-​Hudler Grape Fruit Juice Box, 5 l

  • With Uhudler grapes
  • Fruity & refreshing
  • In a 5L bag
€ 24,99 (€ 5,00 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Winter Apple Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Winter Apple Fruit Juice Box, 5 l

  • Enjoy any time of year
  • Naturally cloudy
  • With a tap
€ 22,99 (€ 4,60 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Carrot Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Carrot Fruit Juice Box, 5 l

  • Made from local Austrian fruit and vegetables
  • With a tap
  • Easy to store
€ 21,99 (€ 4,40 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Kaiser Gin

Mohr-Sederl Fruchtwelt Kaiser Gin, 500 ml

  • Alcohol: 42% vol.
  • Elegant & flavourful
  • Regional Austrian product
€ 31,99 (€ 63,98 / l)

Delivery by October 06

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Beet Fruit Juice Box

Mohr-Sederl Fruchtwelt Apple Beet Fruit Juice Box, 5 l

  • Easy to store
  • Made with local Austrian fruit
  • Perfect mix
€ 21,99 (€ 4,40 / l)

Delivery by October 16

Mohr-Sederl Fruchtwelt Kaiser Gin with Tonic

Mohr-Sederl Fruchtwelt Kaiser Gin with Tonic, 1 Set (250 ml)

  • Gin and tonic
  • Makes a great gift
  • Made with local herbs
€ 14,29 (€ 57,16 / l)

Delivery by October 16

Mohr-Sederl Fruchtwelt Heißer Kaiser Hot Cocktail Mix

Mohr-Sederl Fruchtwelt Heißer Kaiser Hot Cocktail Mix, 1 Set (300 ml)

  • For making warm cocktails
€ 14,29 (€ 47,63 / l)

Delivery by October 16

The Mohr-Sederl family business is located in the south of Lower Austria and offers a wide variety of naturally cloudy fruit juices. Aside from making juices, the family also makes ciders and schnapps. Enjoy delicious regional Austrian flavours!