Scelta Inside - Spice Pastes

Season every dish perfectly with the carefully composed and practical spice pastes by Scelta Inside. Take your culinary creations to new heights with delicious and authentic flavours!

Filter & sort

Price Type of Nutrition
Filter

Scelta Inside: 4 items

Scelta Inside Bomba! Seasoned Tomato Paste

Scelta Inside Bomba! Seasoned Tomato Paste , 200 g

  • Triple concentrated
  • With red wine & vegetables
  • Vegan
€ 5,49 (€ 27,45 / kg)

Delivery by October 09

Bomba! Bombay Surprise Indian Seasoning Paste

Scelta Inside Bomba! Bombay Surprise Indian Seasoning Paste , 150 g

  • For refining dishes
  • With caraway, laurel & much more
  • Based on tomato paste
€ 6,59 (€ 43,93 / kg)

Delivery by October 15

Bomba! Mystic Bangkok Asian Seasoning Paste

Scelta Inside Bomba! Mystic Bangkok Asian Seasoning Paste , 150 g

  • Based on tomato paste
  • With chilli, garlic, ginger & much more
  • Great for curries & marinades
€ 6,59 (€ 43,93 / kg)

Not available at the moment

Scelta Inside Bomba! Arabian Night

Scelta Inside Bomba! Arabian Night, 150 g

  • For Baba Ganoush & Shakshuka
  • With olive oil, lemon, coriander & much more
  • Aromatic flavour
€ 6,59 (€ 43,93 / kg)

Delivery by October 09