Schweppes Mixers & Soft Drinks

Since 1783.

Filter & sort

Price Type of Nutrition
Filter

Schweppes: 4 items

Schweppes Bitter Lemon

Schweppes Bitter Lemon, 0,20 l

  • Pleasant lemon freshness
  • Perfect for long drinks
  • A classic
€ 1,43 € 1,59 (€ 7,15 / l)

Delivery by October 07

Schweppes Wild Berry

Schweppes Wild Berry, 0,20 l

  • Wonderfully refreshing
  • Perfect for long drinks
  • Fruity, berry flavour
€ 1,43 € 1,59 (€ 7,15 / l)

Delivery by October 07

Schweppes Indian Tonic Water 0.2 Litre

Schweppes Indian Tonic Water 0.2 Litre, 0,20 l

  • With pleasantly bitter notes
  • Perfect for cocktails
  • Unique taste
€ 1,43 € 1,59 (€ 7,15 / l)

Delivery by October 07

Schweppes Ginger Ale 0.2 Litre

Schweppes Ginger Ale 0.2 Litre, 0,20 l

  • Sweet and spicy flavour
  • With natural ginger extract
  • Wonderfully refreshing
€ 1,43 € 1,59 (€ 7,15 / l)

Delivery by October 07

Schweppes was founded over 200 years ago when Jacob Schweppe perfected the process of making carbonated mineral water on an industrial scale. Since then, Schweppes has stood for extraordinary flavours and premium quality.