Soletti - Snacks for Every Occasion

Filter & sort

Price Highlights
Filter

Soletti: 19 items

Soletti Pretzel Sticks

Soletti Pretzel Sticks, 230 g

  • Original recipe since 1949
  • Only 3.1% fat
  • No added flavour enhancers
€ 2,51 € 2,79 (€ 10,91 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Sesame Pretzel Sticks

Soletti Sesame Pretzel Sticks, 230 g

  • For a fun party
  • Famous Soletti quality
  • 100% Austrian flour
€ 2,51 € 2,79 (€ 10,91 / kg)

Delivery by October 07

Soletti goldfischli Mix

Soletti goldfischli Mix, 150 g

  • Crispy and savoury
  • Without palm oil
  • The ideal snack for movie nights
€ 1,61 € 1,79 (€ 10,73 / kg)

Delivery by October 07

Soletti SuperSize

Soletti SuperSize, 160 g

  • 22 cm in length
  • 4 practical portion packs
  • Contains only 3.1% fat
€ 2,51 € 2,79 (€ 15,69 / kg)

Delivery by October 07

Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt

Soletti Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt, 100 g

  • Fresh from the oven & crispy
  • 13% fat
  • Made in Styria, Austria
€ 2,06 € 2,29 (€ 20,60 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Pretzel Sticks - Rosemary

Soletti Pretzel Sticks -​ Rosemary, 230 g

  • Made in Feldbach, Austria
  • With salt from the Alps
  • Vegan & free from palm oil
€ 2,51 € 2,79 (€ 10,91 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Goldfish - Cheese

Soletti Goldfish -​ Cheese, 100 g

  • Made in Austria
  • Baked until golden brown
  • Ideal as a party snack
€ 2,69 € 2,99 (€ 26,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Goldfish Original

Soletti Goldfish Original, 100 g

  • Crunchy, light and airy
  • With distinctive internal air pocket
  • Vegan, without palm oil
€ 2,69 € 2,99 (€ 26,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Goldfish BIGsters - Mixed Sesame

Soletti Goldfish BIGsters -​ Mixed Sesame, 100 g

  • Wafer-thin, crispy and tender
  • Made in Austria
  • Free from palm oil
€ 2,69 € 2,99 (€ 26,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Goldfish - Sesame

Soletti Goldfish -​ Sesame, 100 g

  • Baked until golden brown
  • Made in Austria
  • With the signature internal air pocket
€ 2,69 € 2,99 (€ 26,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Super Size Pretzel Sticks, Rosemary

Soletti Super Size Pretzel Sticks, Rosemary, 160 g

  • Made in Feldbach, Austria
  • With salt from the Alps
  • Free from palm oil
€ 2,51 € 2,79 (€ 15,69 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Wild Pretzels - Tomato Pesto Style

Soletti Wild Pretzels -​ Tomato Pesto Style, 100 g

  • Extra crispy
  • Intense flavour
  • Ideal as party snacks
€ 3,59 € 3,99 (€ 35,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Spicy Dip

Soletti Spicy Dip, 230 ml

  • With paprika & feta
€ 3,32 € 3,69 (€ 14,43 / l)

Delivery by October 07

Soletti Cheese Crackets - Chilli Cheese

Soletti Cheese Crackets -​ Chilli Cheese, 100 g

  • Intense flavour
  • No flavour enhancers
  • Free from palm oil
€ 3,59 € 3,99 (€ 35,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Wild Pretzels - Oriental Curry Style

Soletti Wild Pretzels -​ Oriental Curry Style, 100 g

  • Vegan
  • With curry spices
  • Ideal as party snacks
€ 3,59 € 3,99 (€ 35,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Cheese Crackets - Creamy Cheese

Soletti Cheese Crackets -​ Creamy Cheese, 100 g

  • Intense flavour
  • No flavour enhancers
  • Free from palm oil
€ 3,59 € 3,99 (€ 35,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Goldfish BIGsters Oriental Style

Soletti Goldfish BIGsters Oriental Style, 100 g

  • Baked until golden brown
  • Vegan
  • Free from palm oil
€ 3,59 € 3,99 (€ 35,90 / kg)

Delivery by October 07

Soletti Salted Baby Pretzel

Soletti Salted Baby Pretzel, 200 g

  • With Austrian rock salt
  • Ideal for on-the-go
  • Zero artificial flavour enhancers
€ 2,15 € 2,39 (€ 10,75 / kg)

Not available at the moment

Soletti SuperSize Sesame

Soletti SuperSize Sesame, 160 g

  • With Austrian rock salt
  • Only 5.8% fat
  • Contains 4 practical single packs
€ 2,51 € 2,79 (€ 15,69 / kg)

Delivery by October 14

Discover Soletti, a leading brand from Austria! In addition to the classic Soletti pretzel sticks, the range also includes crackers, snack mixes and mini pretzels. Soletti was first produced in 1949 in a local bakery in Feldbach (Styria). In 1985 the company was acquired by Kelly's. Joe Soletti, the brand's mascot, adorns every package.