Alnavit - Sweet Snacks

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Sweets & Biscuits: 10 items

Alnavit Organic Almond Crescent Cookies

Alnavit Organic Almond Crescent Cookies, 150 g

  • 55% fine marzipan
  • Covered with dark chocolate
  • Delicious marzipan & chocolate taste
€ 4,31 € 4,79 (€ 28,73 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Almond Coconut Cookies

Alnavit Organic Almond Coconut Cookies, 125 g

  • Sweetened with coconut blossom sugar
  • Refined with almonds & coconut
  • Gluten-free & vegan
€ 3,00 € 3,39 (€ 24,00 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Oat Cookies

Alnavit Organic Oat Cookies, 125 g

  • Over 50% whole grain oats
  • Only five natural ingredients
  • Crunchy, vegan & gluten-free
€ 2,34 € 2,69 (€ 18,72 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Lemon Ring Cookies

Alnavit Organic Lemon Ring Cookies, 125 g

  • With subtle hints of lemon
  • Fine, crumbly texture
  • Gluten-free tea biscuits
€ 2,34 € 2,69 (€ 18,72 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Cocoa Hemp Cookies

Alnavit Organic Cocoa Hemp Cookies, 125 g

  • With hemp & maca
  • Sweetened with coconut blossom sugar
  • Gluten-free
€ 3,20 € 3,59 (€ 25,60 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Nut Triangles

Alnavit Organic Nut Triangles, 150 g

  • With roasted hazelnuts
  • Free from gluten and lactose
  • In a practical double pack
€ 4,49 € 4,99 (€ 29,93 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Butter Cookies

Alnavit Organic Butter Cookies, 100 g

  • With 15% real butter
  • Classic butter cookie taste
  • Gluten-free and crispy
€ 2,90 € 3,29 (€ 29,00 / kg)

Delivery by October 07

Organic Mini Sandwich Cookies, Gluten-Free

Alnavit Organic Mini Sandwich Cookies, Gluten-​Free, 125 g

  • With creamy cocoa filling
  • Gluten-free & vegan
  • Conveniently portion size packs
€ 3,55 € 3,99 (€ 28,40 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Chocolate Oat Bars

Alnavit Organic Chocolate Oat Bars, 50 g

  • Baked with gluten-free whole grain oats
  • With chocolate chips & cashews
  • Ideal for on the go & before exercise
€ 1,75 € 1,99 (€ 35,00 / kg)

Delivery by October 07

Alnavit Organic Chocolate Cookies

Alnavit Organic Chocolate Cookies, 125 g

  • Delicious, gluten-free cookies
  • 23% dark chocolate
  • With crunchy cashew nuts
€ 3,16 € 3,59 (€ 25,28 / kg)

Delivery by October 13