Teas by Cosmoveda

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Teas: 1 - 30 of 54 items

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte - Vanilla

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte -​ Vanilla, 180 g

  • Spice tea
  • Intense spicy aroma
  • Specially selected spices
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Black Dooars Putharjhora Tea

Cosmoveda Organic Black Dooars Putharjhora Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Black tea
  • Pure taste experience
  • Fair trade commodities
€ 6,64 € 6,99 (€ 147,56 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Turmeric Ginger Tea

Cosmoveda Organic Turmeric Ginger Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Spiced tea
  • Premium quality
  • Fair raw materials
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Moringa Gotu Kola Tea

Cosmoveda Organic Moringa Gotu Kola Tea, 25 sachets

  • Fairtrade ingredients
  • Packed in large-pored natural fleece
  • Certified organic
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Black Darjeeling Ambootia

Cosmoveda Organic Black Darjeeling Ambootia, 20 Bags (25 sachets)

  • Black tea
  • Authentic, premium quality
  • Coarsely cut herbs
€ 6,99 (€ 155,33 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Tulsi Gotu Kola Tea

Cosmoveda Organic Tulsi Gotu Kola Tea, 25 sachets

  • Fairtrade ingredients
  • Packed in large-pored natural fleece
  • Certified organic
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Chamomile Fennel Tea

Cosmoveda Organic Chamomile Fennel Tea, 36 g (25 sachets)

  • Herbal tea with spices
  • Premium quality
  • Fairtrade ingredients
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Fennel Cardamon Tea

Cosmoveda Organic Fennel Cardamon Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Ayurvedic spice tea
  • Pure ingredients
  • Coarsely cut
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Chamomile Rooibos Tea

Cosmoveda Organic Chamomile Rooibos Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Herbal tea with spices & rooibos tea
  • Premium quality
  • Fair trade ingredients
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan - Pure

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan -​ Pure, 350 g

  • Pleasantly scented
  • Made with selected Chai spices
  • Made using a traditional recipe
€ 11,99 (€ 34,26 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte - Spicy

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte -​ Spicy, 800 g

  • Intense flavour
  • Selected ingredients
  • Made using a traditional recipe
€ 24,99 (€ 31,24 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Instant Chai

Cosmoveda Instant Chai, Pure (180 g)

  • Enchanting scent
  • Fine, spicy, sweet flavour
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Moringa Tea

Cosmoveda Organic Moringa Tea, 25 sachets

  • Fairtrade ingredients
  • Packed in large-pored natural fleece
  • Certified organic
€ 5,69 € 5,99 (€ 126,44 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte - Chocolate

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte -​ Chocolate, 180 g

  • Spiced tea
  • Carefully selected ingredients
  • Recipe for tradition
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Fennel Turmeric Tea

Cosmoveda Organic Fennel Turmeric Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Highest quality
  • Fair raw materials
  • Environmentally friendly product
€ 5,69 € 5,99 (€ 126,44 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic 7 Herb Tea

Cosmoveda Organic 7 Herb Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Herbal tea refined with spices
  • Coarsely cut
  • Packed in large pored natural fleece
€ 5,69 € 5,99 (€ 126,44 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Tulsi Green Tea

Cosmoveda Organic Tulsi Green Tea, 25 sachets

  • Fairtrade ingredients
  • Packed in large-pored natural fleece
  • Certified organic
€ 5,69 € 5,99 (€ 126,44 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan - Vanilla

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan -​ Vanilla, 180 g

  • Pleasantly aromatic fragrance
  • With bourbon vanilla
  • Selected Chai spices
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte - Pure

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte -​ Pure, 180 g

  • Spiced tea
  • Very intense aroma
  • Finest ingredients
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte - Black

Cosmoveda Organic Instant Chai Latte -​ Black, 180 g

  • Spiced tea
  • Very intense flavour
  • Selected Chai spices, traditional recipe
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Green Gunpowder Tea

Cosmoveda Organic Green Gunpowder Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Green tea
  • With Gunpowder Pinhead leaves
  • Premium quality
€ 6,99 (€ 155,33 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic 3 Ginger Tea

Cosmoveda Organic 3 Ginger Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Spice tea
  • Best quality
  • Roughly cut
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Gotu Kola Tea

Cosmoveda Organic Gotu Kola Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Ayurvedic, fair herbal tea
  • Highest quality
  • Coarsely cut
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Green Jasmine Tea

Cosmoveda Organic Green Jasmine Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Green tea
  • Coarsely chopped tea leaves
  • Fairtrade raw material
€ 6,99 (€ 155,33 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan - Chocolate

Cosmoveda Organic Instant Chai Vegan -​ Chocolate, 180 g

  • Exciting, spicy aroma
  • Flavoured with cocoa powder
  • Selected spices
€ 6,99 (€ 38,83 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Moringa Ginseng Tea

Cosmoveda Organic Moringa Ginseng Tea, 25 sachets

  • Fairtrade ingredients
  • Packed in large-pored natural fleece
  • Certified organic
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Black Masala Tea

Cosmoveda Organic Black Masala Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Black tea
  • Premium quality
  • Fair trade product
€ 6,99 (€ 155,33 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Gulancha Cinnamon Tea

Cosmoveda Organic Gulancha Cinnamon Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Herbal tea with spices
  • Premium quality
  • Coarsely cut ingredients
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Ginger Elderflower Tea

Cosmoveda Organic Ginger Elderflower Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • Herbal tea with spices and fruit
  • Premium quality
  • Coarsely cut herbs
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03

Cosmoveda Organic Fennel Coriander Tea

Cosmoveda Organic Fennel Coriander Tea, 20 Bags (25 sachets)

  • The purest, fairest raw materials
  • Best quality
  • Coarsely cut ingredients
€ 5,99 (€ 133,11 / kg)

Delivery by October 03