Delicious Toppings for Muesli

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Muesli Toppings: 1 - 30 of 246 items

Steirerkraft Roasted Pumpkin Seeds

Steirerkraft Roasted Pumpkin Seeds, 200 g

  • 100% Styrian pumpkin seeds
  • Lightly toasted
  • Ideal as a snack, cooking or baking
€ 3,15 € 3,59 (€ 15,75 / kg)

Delivery by October 07

Ölmühle Fandler Styrian Organic Pumpkin Seeds, natural

Ölmühle Fandler Styrian Organic Pumpkin Seeds, natural, 500 g

  • 100% pumpkin seeds
  • A great snack
  • Also for baking & garnishing
€ 11,61 € 12,99 (€ 23,22 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Hulled Hemp Seeds

Alnatura Organic Hulled Hemp Seeds, 200 g

  • Fine nutty taste
  • For cereals, soups & salads
  • From organic cultivation
€ 3,86 € 4,29 (€ 19,30 / kg)

Delivery by October 07

Waldviertler Graumohn g.U. Grey Poppyseeds PDO

Waldviertler Graumohn g.U. Grey Poppyseeds PDO, 500 g

  • Mild, delicate poppy seed taste
€ 3,51 € 3,99 (€ 7,02 / kg)

Delivery by October 10

Steirerkraft Ground Pumpkin Seeds

Steirerkraft Ground Pumpkin Seeds, 200 g

  • Practical Consistency
  • Gorgeous taste
  • For sweet & savoury dishes
€ 4,05 € 4,59 (€ 20,25 / kg)

Delivery by October 07

Sapore di Sole Filippo Cea - Organic Almonds

Sapore di Sole Filippo Cea -​ Organic Almonds, 250 g

  • Apulian variety
  • With a slightly sweet note
  • Crunchy & flavourful
€ 7,64 € 8,49 (€ 30,56 / kg)

Delivery by October 07

Hochgenuss Cashews

Hochgenuss Cashews, Natural (150 g)

  • Fine, nutty flavour
  • Great for baking
  • Wonderful in savoury or sweet dishes
€ 2,33 € 2,59 (€ 15,53 / kg)

Delivery by October 07

Steirerkraft Pumpkin Seeds for Baking

Steirerkraft Pumpkin Seeds for Baking, 1.000 g

  • Ideal for pumpkin seed bread
  • 100% from Austria
  • Versatile use
€ 12,06 € 13,49 (€ 12,06 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Nuts'n Berries

Seeberger Nuts'n Berries, 150 g

  • With cashew nuts, almonds & hazelnuts
  • With sultanas, cherries & blueberries
  • Sour-sweet taste
€ 4,27 € 4,79 (€ 28,47 / kg)

Delivery by October 07

BioKing Organic Pumpkin Seeds

BioKing Organic Pumpkin Seeds, 250 g

  • Dried gently at 40 ° C
  • Ideal for wholefood recipes
  • Characteristic nutty taste
€ 4,67 € 5,19 (€ 18,68 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Grated Lemon Zest

Alnatura Organic Grated Lemon Zest, 5 g

  • Subtle and fruity
  • With lemon oil
  • For baked goods & desserts
€ 0,80 € 0,89 (€ 160,00 / kg)

Delivery by October 07

Spice for Life Organic Raspberry Powder

Spice for Life Organic Raspberry Powder, 50 g

  • Freeze-dried
  • Ideal as a sugar substitute
  • Fine and fruity
€ 8,91 € 9,99 (€ 178,20 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Almonds

Seeberger Almonds, 500 g

  • Ideal to make almond drink
  • Rich in fibre
  • Very aromatic
€ 10,93 € 12,19 (€ 21,86 / kg)

Delivery by October 07

Berghofer Josef Dark Chocolate Covered Pumpkin Seeds

Berghofer Josef Dark Chocolate Covered Pumpkin Seeds, 100 g

  • Highest quality
€ 3,51 € 3,99 (€ 35,10 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Flaxseed

Alnatura Organic Flaxseed, 500 g

  • Versatile in use
  • High swelling capacity
  • Aromatic nutty taste
€ 2,06 € 2,29 (€ 4,12 / kg)

Delivery by October 07

Sal de Ibiza Almonds with Flower Salt

Sal de Ibiza Almonds with Flower Salt, 80 g

  • With natural sea salt
  • Resealable packaging
  • Delicate aroma
€ 7,19 € 7,99 (€ 89,88 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Cashew Nuts

Alnatura Organic Cashew Nuts, 150 g

  • Fine and crunchy
  • Not salted
  • As a topping & snack
€ 3,14 € 3,49 (€ 20,93 / kg)

Delivery by October 07

Rapunzel Organic Candied Lemon Peel, Diced

Rapunzel Organic Candied Lemon Peel, Diced, 100 g

  • Candied
  • Very Aromatic
  • Intensely fruity
€ 2,06 € 2,29 (€ 20,60 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Chocolate Mix with Pecans

Seeberger Chocolate Mix with Pecans, 150 g

  • Fine airy chocolate
  • Crunchy nuts
  • Fruity berries
€ 4,00 € 4,49 (€ 26,67 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Sunflower Seeds

Alnatura Organic Sunflower Seeds, 250 g

  • Slightly nutty taste
  • A popular snack
  • Suitable for baking and as a garnish
€ 1,52 € 1,69 (€ 6,08 / kg)

Delivery by October 07

Herbaria Black Sesame Seeds

Herbaria Black Sesame Seeds, 45 g

  • Variety: Santa Cruz
  • Harvested by hand
  • From Bolivia
€ 4,49 € 4,99 (€ 99,78 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Mixed Nuts

Alnatura Organic Mixed Nuts, 200 g

  • Cashew nuts & walnut kernels
  • White & brown almonds
  • Hazelnuts
€ 4,31 € 4,79 (€ 21,55 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Roasted & Salted Fine Mixed Nuts

Seeberger Roasted & Salted Fine Mixed Nuts, 350 g

  • Salted nut mix
  • Peanuts, cashew nuts & macadamia nuts
  • Varied snack
€ 8,66 € 9,69 (€ 24,74 / kg)

Delivery by October 07

BioKing Premium Organic Sunflower Seeds

BioKing Premium Organic Sunflower Seeds, 500 g

  • Ideal for salads & soups
  • For baking
€ 3,14 € 3,49 (€ 6,28 / kg)

Delivery by October 07

BioKing Organic Brazil Nuts

BioKing Organic Brazil Nuts, 500 g

  • Origin: Bolivia
  • Oily, sweet taste
€ 21,59 € 23,99 (€ 43,18 / kg)

Delivery by October 07

Ölmühle Solling Organic Chia Seeds

Ölmühle Solling Organic Chia Seeds, 500 g

  • Valuable nutrient supplier
  • High-quality
  • Ideal for cereals and smoothies
€ 8,99 € 9,99 (€ 17,98 / kg)

Delivery by October 07

Dark Chocolate Coated Pumpkin Seeds with Coffee

Berghofer Mühle Dark Chocolate Coated Pumpkin Seeds with Coffee, 100 g

  • With dark chocolate and coffee powder
  • Delicious sweets
€ 4,63 € 5,19 (€ 46,30 / kg)

Delivery by October 07

Dr. Oetker Finesse Baking Aroma, 3-Pack

Dr. Oetker Finesse Baking Aroma, 3-​Pack, Lemon (18 g)

  • Very aromatic
  • For cakes, biscuits, cookies and more
  • For 250g flour or 500ml liquid
€ 1,79 € 1,99 (€ 99,44 / kg)

Delivery by October 07

Seeberger Walnuts

Seeberger Walnuts, 500 g

  • Buttery aroma
  • Very flavourful
  • No shell
€ 15,95 € 17,79 (€ 31,90 / kg)

Delivery by October 07

Steirerkraft Organic Pumpkin Seeds, Natural

Steirerkraft Organic Pumpkin Seeds, Natural, 200 g

  • Fine nutty taste
  • For snacking or as a topping
  • Best quality from Styria
€ 4,59 € 5,19 (€ 22,95 / kg)

Delivery by October 07