Exclusive Gift Sets

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Gift Sets: 1 - 30 of 43 items

Paella Box "La Chinata" for 4 People

La Chinata Paella Box "La Chinata" for 4 People, 1 Set

  • With a real paella pan (for induction hobs)
  • Makes a lovely gift
  • Produced in the highest quality
€ 30,49

Delivery by October 06

Paella Kit with a Pan

La Chinata Paella Kit with a Pan, 1 Set (for Gas Stoves & Ovens)

  • Comes with paella seasoning
  • A great gift idea for gourmets
€ 27,99

Delivery by October 30

STAUD’S ''Sissi & Franz'' Gift Set

STAUD’S ''Sissi & Franz'' Gift Set

  • 1x Apricot spread
  • 1x Strawberry Spread
  • A wonderful gift idea
€ 12,99

Delivery by October 06

Paella Kit

La Chinata Paella Kit

  • Made without dyes or preservatives
  • Featuring delicious Paella spices
  • Gluten-free
€ 12,99

Delivery by October 06

Steirerkraft Styrian duet

Steirerkraft Styrian duet, 1 Set (200 ml)

  • Ideal for Salad
  • Combo pack
  • From Styria
€ 12,09 (€ 60,45 / l)

Delivery by October 06

Ölmühle Solling Organic Salad Oils

Ölmühle Solling Organic Salad Oils, 300 ml

  • Fruity to spicy oils
  • From controlled organic cultivation
  • Great as a gift
€ 16,05 € 16,99 (€ 53,50 / l)

Delivery by October 06

Greenomic Cheese Sauce Set

Greenomic Cheese Sauce Set, 140 g

  • 1x chestnut honey
  • 1x orange-ginger jam
  • 1x onion & chili fruit spread each
€ 11,99 (€ 85,64 / kg)

Delivery by October 06

Hofladen Hirschmann Styrian Trio

Hofladen Hirschmann Styrian Trio, 3 pieces

  • Pumpkin seed oil, wine vinegar & Steirerland seasoning salt
  • Also great as a gift
€ 19,89 (€ 6,63 / pc)

Delivery by October 06

Khoysan Meersalz Complete Fermentation Kit

Khoysan Meersalz Complete Fermentation Kit

  • Several practical fermentation accessories in one set
  • BPA and phthalate-free
  • A sustainable method of preservation
€ 77,99

Free delivery by October 06

Ölmühle Solling The Real Deal Set

Ölmühle Solling The Real Deal Set

  • With a quality certificate
  • Organic oil specialties
  • Freshly pressed
€ 16,99

Delivery by October 06

Ölmühle Solling Organic Vinegar Cream Gift Set

Ölmühle Solling Organic Vinegar Cream Gift Set

  • A great culinary gift
  • In a high-quality gift box
  • Ideal for desserts, salads and sauces
€ 19,99

Delivery by October 06

Pasta Kit - Spaghetti with Tomato & Basil Sauce

Greenomic Pasta Kit -​ Spaghetti with Tomato & Basil Sauce

  • 1 x 250 g pasta
  • 1 x 170 ml tomato-basil sauce
  • 1 x beechwood spoon
€ 12,99

Delivery by October 06

Greenomic Pasta Kit - With Lemon Olive Oil

Greenomic Pasta Kit -​ With Lemon Olive Oil

  • 1 x 250 g pasta
  • 1 x 100 ml flavoured olive oil
  • 1 x beechwood spoon
€ 12,99

Delivery by October 06

STAUD’S 'Staud's Wien' Set, Black

STAUD’S 'Staud's Wien' Set, Black

  • 1x Blueberry
  • 1x Apricot
  • 1x Strawberry
€ 6,29

Delivery by October 06

Fink's Delikatessen Pesto in a Glass

Fink's Delikatessen Pesto in a Glass, Pesto in a Glass (318 ml)

  • 1 jar of Tomato & Black Walnut Pesto
  • 1 jar of Herb Pesto
  • 1 jar of Organic Fried Onion Pesto
€ 26,49 (€ 83,30 / l)

Delivery by October 06

Hofladen Hirschmann Pumpkin Seed Gift Set

Hofladen Hirschmann Pumpkin Seed Gift Set

  • 1x pumpkin seed oil PGI
  • 1x pumpkin seed pesto
  • 1x pumpkin seed herbal salt
€ 19,99

Delivery by October 06

Fink's Delikatessen Organic Pesto Gift Set

Fink's Delikatessen Organic Pesto Gift Set

  • 1 x Fried Onion Pesto (143 ml)
  • 1 x Tomato Pesto (143 ml)
  • 1 x Garlic Pesto (143 ml)
€ 27,99

Delivery by October 06

Fink's Delikatessen "Sweet Temptation" Gift Set

Fink's Delikatessen "Sweet Temptation" Gift Set, "Sweet Temptation" Gift Set (636 ml)

  • 3 varieties
  • With pieces of fruit
  • Made in Styria
€ 34,49 (€ 54,23 / l)

Delivery by October 06

Hofladen Hirschmann Fruit Quartet Gift Set

Hofladen Hirschmann Fruit Quartet Gift Set

  • 4 sweet spreads
  • Handmade
  • Contents vary by season
€ 29,49

Delivery by October 06

Greenomic Pasta Kit - Trofie with Pesto

Greenomic Pasta Kit -​ Trofie with Pesto

  • 1 x 250 g pasta
  • 1 x 90 g basil sheep cheese pesto
  • 1 x beechwood spoon
€ 12,99

Delivery by October 06

Ölmühle Solling Mediterranean Cuisine Set

Ölmühle Solling Mediterranean Cuisine Set

  • In a gift box
  • Cold pressed
€ 16,99

Delivery by October 06

Hofladen Hirschmann Steiermarkgenuss Gift Set

Hofladen Hirschmann Steiermarkgenuss Gift Set

  • 6 delicacies from Styria
  • Gift box with lid
  • Contents vary by season
€ 45,49

Delivery by October 06

Frierss Carinthian Treasures

Frierss Carinthian Treasures

  • Special bacon & salami specialties from Carinthia
  • Handcrafted
  • With a special Carinthian honey
€ 54,49

Delivery by October 06

Greenomic Pasta Kit - Pappardelle with Mushrooms

Greenomic Pasta Kit -​ Pappardelle with Mushrooms

  • 1 x 250 g pasta
  • 1 x 170 ml tomato and porcini mushroom sauce
  • 1 x beechwood spoon
€ 12,99

Delivery by October 06

Steirerkraft Trilogy

Steirerkraft Trilogy

  • A real pleasure from the best of Styrian tradition
€ 21,49

Delivery by October 17

Best of Vulcano

Vulcano Best of Vulcano

  • Delicious sausage & ham specialities
  • Ideal as a gift
  • Finest artisanal products
€ 102,99

Free delivery by October 15

Frierss Carinthian Snack Set

Frierss Carinthian Snack Set

  • 3x Frierss sausage specialities
  • 1x pickled cucumbers with mustard seeds
  • 1x Stone Pine Chocolate or Reindling
€ 44,99

Delivery by October 08

STYX Bunny Easter Box

STYX Bunny Easter Box

  • 1x "Happy Easter" Aloe Vera Body Cream, 50ml
  • 1x Organic Easter Chocolate for Children, 50g
€ 10,89

Sold out

Hofladen Hirschmann Across Styria Gift Set

Hofladen Hirschmann Across Styria Gift Set

  • 7 Styrian specialities
  • Savoury & sweet delicacies
  • In a gift box with a lid
€ 60,99

Free delivery by October 16

SteirerReis Fuchs "Steirer Risotto" Gift Set

SteirerReis Fuchs "Steirer Risotto" Gift Set

  • 6 culinary specialities from Styria, Austria
  • Gift box with a viewing window
  • Nutty, fruity & spicy specialities
€ 49,49

Delivery by October 15