La Molisana: Authentic Italian Pasta from the Heart of Molise

Filter & sort

Price
Filter

La Molisana: 4 items

La Molisana Spaghetti Quadrati al Bronzo

La Molisana Spaghetti Quadrati al Bronzo, 500 g

  • Rough surface for the perfect sauce cling
  • Bronze-drawn
  • Excellent al dente texture
€ 2,99 (€ 5,98 / kg)

Delivery by October 03

La Molisana Spaghetti Quadrati al Bronzo Whole Grain

La Molisana Spaghetti Quadrati al Bronzo Whole Grain, 500 g

  • Square profile
  • Whole grain
  • Exceptional al dente texture
€ 2,99 (€ 5,98 / kg)

Delivery by October 03

La Molisana Radiatori al Bronzo

La Molisana Radiatori al Bronzo, 500 g

  • Rough bronze-drawn surface
  • Ideal sauce cling
  • Inspired by the shape of vintage industrial radiators
€ 2,99 (€ 5,98 / kg)

Delivery by October 03

La Molisana Farfalle Rigate al Bronzo

La Molisana Farfalle Rigate al Bronzo, 500 g

  • Large & proportional wings
  • With fine ridges
  • Bronze-drawn
€ 2,99 (€ 5,98 / kg)

Delivery by October 03