Party Snacks & Nibbles

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Snacks & Nibbles: 1 - 30 of 136 items

Soletti Pretzel Sticks

Soletti Pretzel Sticks, 230 g

  • Original recipe since 1949
  • Only 3.1% fat
  • No added flavour enhancers
€ 2,79 (€ 12,13 / kg)

Delivery by October 06

Soletti Sesame Pretzel Sticks

Soletti Sesame Pretzel Sticks, 230 g

  • For a fun party
  • Famous Soletti quality
  • 100% Austrian flour
€ 2,79 (€ 12,13 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's JUMPYS Paprika

Kelly's JUMPYS Paprika, 75 g

  • Puffed
  • With paprika flavour
  • For those who love savoury snacks
€ 2,99 (€ 39,87 / kg)

Delivery by October 06

Soletti goldfischli Mix

Soletti goldfischli Mix, 150 g

  • Crispy and savoury
  • Without palm oil
  • The ideal snack for movie nights
€ 1,79 (€ 11,93 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's JUMPY'S Sour Cream

Kelly's JUMPY'S Sour Cream, 75 g

  • Fine sour cream aroma
  • Kangaroo-shaped puffed snack
  • A cunchy snack
€ 2,89 (€ 38,53 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's Peanut & Caramel Donuts

Kelly's Peanut & Caramel Donuts, 100 g

  • Exciting taste combination
  • Irresistibly crispy
  • Without artificial flavour enhancers
€ 2,79 (€ 27,90 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Red Lentil Crackers - Lentil Dal

Alnatura Organic Red Lentil Crackers -​ Lentil Dal, 150 g

  • Rich in protein
  • Asian seasoning
  • Enjoy as a snack or with dips
€ 2,49 (€ 16,60 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Corn Rolls, Mild Salsa

Alnatura Organic Corn Rolls, Mild Salsa, 125 g

  • Corn snack with salsa spice
  • Crunchy & flavourful without heat
  • Ideal with dips
€ 2,39 (€ 19,12 / kg)

Delivery by October 06

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet, 90 g

  • With a sweet coating
  • Quick & easy to prepare
  • No palm oil
€ 0,89 (€ 9,89 / kg)

Delivery by October 06

Organic Spelt Sticks - Sesame & Black Cumin

Alnatura Organic Spelt Sticks -​ Sesame & Black Cumin, 150 g

  • With notes of Oriental spices
  • With sesame & black cumin
  • Demeter quality & vegan
€ 2,09 (€ 13,93 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Grissini - Olive Oil

Alnatura Organic Grissini -​ Olive Oil, 110 g

  • Vegan wheat bread sticks
  • With oregano & paprika
  • Ideal for dipping
€ 1,79 (€ 16,27 / kg)

Delivery by October 06

Popcorn - Sweet & Salty

Popcorn Shed Popcorn -​ Sweet & Salty, 28 g

  • Seasoned with sugar & sea salt
  • Fine caramel notes
  • Vegan & gluten-free
€ 1,99 (€ 71,07 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's Snips

Kelly's Snips, 150 g

  • Fluffly snack
  • Pleasantly mild flavour
  • With Austrian-grown corn
€ 2,99 (€ 19,93 / kg)

Delivery by October 06

ültje Roasted & Salted Peanuts

ültje Roasted & Salted Peanuts, 180 g

  • A popular classic
  • Rich in protein
  • Vegan
€ 2,89 (€ 16,06 / kg)

Delivery by October 06

Seeberger Sugar Roasted Peanuts with Sesame Seeds

Seeberger Sugar Roasted Peanuts with Sesame Seeds, 150 g

  • With a delicious sesame crunch
  • Crunchy snack
  • Roasted peanut kernels
€ 1,89 (€ 12,60 / kg)

Delivery by October 06

Soletti SuperSize

Soletti SuperSize, 160 g

  • 22 cm in length
  • 4 practical portion packs
  • Contains only 3.1% fat
€ 2,79 (€ 17,44 / kg)

Delivery by October 06

Sapore di Sole Taralli with Chilli

Sapore di Sole Taralli with Chilli, 250 g

  • Made from the best organic ingredients
  • Italian specialty
  • Delicious snack
€ 4,99 (€ 19,96 / kg)

Delivery by October 06

Organic Mini Pretzels, without Salt on Top

Alnatura Organic Mini Pretzels, without Salt on Top, 100 g

  • Crunchy, aromatic & mildly salty
  • Vegan, without yeast & salt topping
  • For snacking & decorating
€ 1,19 (€ 11,90 / kg)

Delivery by October 06

Schalk Mühle Organic Spelt Pumpkin Seed Crackers

Schalk Mühle Organic Spelt Pumpkin Seed Crackers, 80 g

  • With the finest organic ingredients
  • Free from palm oil & lactose
  • High in protein
€ 2,99 (€ 37,38 / kg)

Delivery by October 06

Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt

Soletti Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt, 100 g

  • Fresh from the oven & crispy
  • 13% fat
  • Made in Styria, Austria
€ 2,29 (€ 22,90 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's Classic Mini Fritts

Kelly's Classic Mini Fritts, 80 g

  • Made from Austrian potatoes
  • With the best sunflower oil
  • Without artificial flavour enhancers
€ 1,99 (€ 24,88 / kg)

Delivery by October 06

Organic Vegetable Rolls - Pumpkin, Tomato & Spinach

Pumpkin Organics Organic Vegetable Rolls -​ Pumpkin, Tomato & Spinach, 20 g

  • 12 months & up
  • With lots of vegetables
  • No added sugar or salt
€ 0,99 (€ 49,50 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Spelt Crackers - Plain

Alnatura Organic Spelt Crackers -​ Plain, 100 g

  • With wholegrain spelt
  • Vegan
  • Ideal for on the go
€ 1,39 (€ 13,90 / kg)

Delivery by October 06

NONGSHIM Onion-Flavoured Rings (Yangparing)

NONGSHIM Onion-​Flavoured Rings (Yangparing), 50 g

  • Typical Korean snack
  • Aromatic onion taste
  • Crispy and savoury snack
€ 1,89 (€ 37,80 / kg)

Delivery by October 06

ültje Roasted Peanuts without Salt

ültje Roasted Peanuts without Salt, 180 g

  • A crunchy protein source
  • Great for parties
€ 2,89 (€ 16,06 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Corn Minis - Sour Cream & Onion

Alnatura Organic Corn Minis -​ Sour Cream & Onion, 50 g

  • Savoury, crisp and airy
  • Puffed corn with sour cream and onion flavour
  • Gluten-free
€ 1,39 (€ 27,80 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Whole Grain Pretzels

Alnatura Organic Whole Grain Pretzels, 125 g

  • Crunchy, salty & tasty
  • Contains 81% whole wheat flour
  • Vegan recipe
€ 1,59 (€ 12,72 / kg)

Delivery by October 06

Organic Snack Sticks - Beetroot & Sea Salt

Alnatura Organic Snack Sticks -​ Beetroot & Sea Salt, 100 g

  • Made with spelt flour & potato flakes
  • With beetroot juice powder
  • Baked in the oven
€ 2,79 (€ 27,90 / kg)

Delivery by October 06

Kelly's Roasted & Salted Peanuts

Kelly's Roasted & Salted Peanuts, 500 g

  • A classic snack
  • Intense flavour
  • With pure sunflower oil
€ 5,99 (€ 11,98 / kg)

Delivery by October 06

Organic Lentil Puffs - Tomato, Carrot & Herbs

Pumpkin Organics Organic Lentil Puffs -​ Tomato, Carrot & Herbs, 20 g

  • For 12 months & up
  • Allergen-free
  • No added sugar or salt
€ 0,99 (€ 49,50 / kg)

Delivery by October 06