Vilgain - Spreads & Nut Butters
Spreads & Nut Butters: 4 items
Vilgain Organic Crunchy Peanut Butter, 1.000 g
- 100% organic Virginia peanuts
- With 25 grams of protein per 100 grams
- Free from palm oil & added sugar
€ 9,89 € 10,99 (€ 9,89 / kg)
Delivery by October 07
Vilgain Organic Smooth Peanut Butter, 350 g
- 100% organic Virginia variety peanuts
- With 25g of protein per 100g
- Completely free from palm oil and added sugar
€ 4,49 € 4,99 (€ 12,83 / kg)
Delivery by October 07
Vilgain Cheat Spread – Salted Caramel, 350 g
- Over 50% hot-air roasted nuts
- Whey protein from pasture-raised cows
- Maximum 22% sugar content
€ 12,23 € 13,59 (€ 34,94 / kg)
Delivery by October 07
Vilgain Cheat Spread – Chocolate Bar with Hazelnut Cream, 350 g
- Over 50% hot-air roasted nuts
- Whey protein from pasture-raised cows
- No artificial additives
€ 12,23 € 13,59 (€ 34,94 / kg)
Delivery by October 07
Magazine Articles:
Discover Piccantino :
-
Austria: Free standard delivery from € 54,90
-
Free
returns -
24-hour shipping
More than 13.800 products