Ankerkraut - Spice Mixes for Fish & Sea Food

Filter & sort

Price Brands Certifications
Filter

Fish & Sea Food: 8 items

Ankerkraut Lime Pepper

Ankerkraut Lime Pepper, 75 g

  • Ideal for Fish & Seafood
  • Citrusy flavor
  • Hot pepper notes
€ 7,19 € 7,99 (€ 95,87 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Umami Ahead!

Ankerkraut Umami Ahead!, 210 g

  • For all hearty dishes
  • Perfect as final seasoning
  • Balanced mix of flavours
€ 8,99 € 9,99 (€ 42,81 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Salmon Spice Rub

Ankerkraut Salmon Spice Rub, 310 g

  • With pepper, garlic, sugar and salt
  • Created by the blogger Küstenglut
  • The taste of the coast
€ 8,09 € 8,99 (€ 26,10 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Surf

Ankerkraut Surf, 190 g

  • Perfect for fish dishes
  • Also goes well with pork & lamb
  • As a finishing spice or marinade spice
€ 8,99 € 9,99 (€ 47,32 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Fish & Prawns

Ankerkraut Fish & Prawns, in the glass, 70 g

  • Dry marinade
  • Ideal for seasoning
  • Mix with oil or wine
€ 5,84 € 6,49 (€ 83,43 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut The Message (The Godfather)

Ankerkraut The Message (The Godfather), 70 g

  • ’‘The Godfather’" Special Edition
  • For the grill, frying pan & oven
  • Ideal for fish, vegetables & halloumi
€ 5,84 € 6,49 (€ 83,43 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Organic Fish & Scampi

Ankerkraut Organic Fish & Scampi, 60 g

  • Refreshing notes with a subtle sharpness
  • Ideal for seafood & fish
  • Without artificial flavours and additives
€ 5,84 € 6,49 (€ 97,33 / kg)

Delivery by October 07

Ankerkraut Lemon Pepper

Ankerkraut Lemon Pepper, 85 g

  • Made without artificial additives
  • Free of flavour enhancers
  • For crunchy salads or vegetables
€ 7,19 € 7,99 (€ 84,59 / kg)

Not available at the moment