Dried Rosemary

This classic herb is simply wonderful in potato, veggie and meat dishes!

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Rosemary: 11 items

Cosmoveda Dried Organic Rosemary

Cosmoveda Dried Organic Rosemary, 50 g

  • Highly flavourful
  • Popular in the Mediterranean
  • Ideal in salads and soups
€ 4,49 € 4,99 (€ 89,80 / kg)

Delivery by October 28

Sonnentor Organic Rosemary, cut

Sonnentor Organic Rosemary, cut, 25 g

  • Mediterranean delicacy
  • Intense aromatic fragrance
  • Fresh spicy notes
€ 2,60 € 2,89 (€ 104,00 / kg)

Delivery by October 07

Österreichische Bergkräuter Rosemary

Österreichische Bergkräuter Rosemary, 25 g

  • Typically Italian
  • Seasons many Mediterranean dishes
  • Versatile
€ 2,33 € 2,59 (€ 93,20 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Dried Rosemary

KOTÁNYI Dried Rosemary, 20 g

  • Intensely spicy, resinous notes
  • A classic Mediterranean flavour
  • For soups and casseroles
€ 2,99 (€ 149,50 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Coarsely Cut Dried Rosemary

KOTÁNYI Coarsely Cut Dried Rosemary, 25 g

  • For hearty soups & stews
  • Strong spicy, slightly bitter flavour
€ 2,99 (€ 119,60 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Organic Rosemary

KOTÁNYI Organic Rosemary, 30 g

  • Goes well with zucchini, tomatoes and aubergines
  • Intense aroma
  • Mediterranean aroma
€ 3,99 (€ 133,00 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Rosemary

Alnatura Organic Rosemary, 35 g

  • Organic
  • Vegan
  • Tart and spicy flavour
€ 1,79 € 1,99 (€ 51,14 / kg)

Delivery by October 07

Herbaria Organic Rosemary, Chopped

Herbaria Organic Rosemary, Chopped, 40 g

  • Use sparingly
  • Highly aromatic
  • Lovely with potato & mushroom dishes
€ 5,39 € 5,99 (€ 134,75 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Dried Rosemary

KOTÁNYI Dried Rosemary, 35 g

  • For hearty soups & stews
  • Classic Mediterranean flavour
  • Use sparingly
€ 3,49 (€ 99,71 / kg)

Delivery by October 07

Herbaria Organic Rosemary

Herbaria Organic Rosemary, 22 g

  • Intense herbal aroma
  • In a glass shaker
  • Refillable
€ 4,49 € 4,99 (€ 204,09 / kg)

Delivery by October 07

Ehrenwort Organic Rosemary from Morocco

Ehrenwort Organic Rosemary from Morocco, 30 g

  • With aromatic essential oils
  • Grown in the sun in Morocco
  • Versatile culinary use
€ 3,59 € 3,99 (€ 119,67 / kg)

Not available at the moment