Dried Lovage

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Lovage: 5 items

Sonnentor Organic Lovage, cut

Sonnentor Organic Lovage, cut, 15 g

  • Classic soup spice
  • Intense aromatic spice
€ 2,42 € 2,69 (€ 161,33 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Chopped Lovage

KOTÁNYI Chopped Lovage, Glass, 12 g

  • Strong, slightly sweet and sharp flavour
  • Herbaceous perennial
  • Similar in taste to celery
€ 3,49 (€ 290,83 / kg)

Delivery by October 07

Cosmoveda Organic Dried Lovage

Cosmoveda Organic Dried Lovage, 70 g

  • Unmistakable flavour
  • Raw food quality
  • From our fair trade projects
€ 9,81 € 10,99 (€ 140,14 / kg)

Delivery by October 07

Herbaria Organic Lovage

Herbaria Organic Lovage, 8 g

  • Ideal for savoury dishes
  • Glass shaker
  • Refillable
€ 4,49 € 4,99 (€ 561,25 / kg)

Delivery by October 07

Österreichische Bergkräuter Lovage

Österreichische Bergkräuter Lovage, 20 g

  • Ideal as a soup spice
  • Very intense
  • Use sparingly
€ 2,49 € 2,79 (€ 124,50 / kg)

Delivery by October 21