Other Herbs for Culinary Use

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Other Herbs: 5 items

Sonnentor Organic Blue Fenugreek, ground

Sonnentor Organic Blue Fenugreek, ground, 40 g

  • Exceptional color
  • Spicy aroma
  • Versatile
€ 2,69 (€ 67,25 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Curry Leaves

Cosmoveda Organic Curry Leaves, 5 g

  • An important herb
  • Goes well with dal dishes
€ 1,49 (€ 298,00 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Wild Thyme

Sonnentor Organic Wild Thyme, 30 g

  • Mild flavour
  • Ideal for summer dishes
  • Spicy scent from the essential oils
€ 2,89 (€ 96,33 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Ground Organic Hyssop

Sonnentor Ground Organic Hyssop, 25 g

  • Spicy, earthy flavour
  • Light menthol notes
  • Ideal for cakes
€ 2,89 (€ 115,60 / kg)

Delivery by October 06

Organic Premium Wild-Harvest Curry Leaves, Whole

Pfefferdieb Organic Premium Wild-​Harvest Curry Leaves, Whole, 20 g

  • Smoky and with citrus notes
  • Great for dals, soups, and stews
  • Hand-picked and gently dried
€ 3,99 (€ 199,50 / kg)

Delivery by October 06