Spice Blends for Soups

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Soups: 1 - 30 of 38 items

Sonnentor Sugar-Free Vegetable Soup

Sonnentor Sugar-​Free Vegetable Soup, 66 g

  • Filled with lots of vegetables and herbs
  • Free of yeast and palm oil
  • Vegan
€ 2,89 (€ 43,79 / kg)

Delivery by October 06

Rapunzel Organic Clear Stock with Organic Yeast

Rapunzel Organic Clear Stock with Organic Yeast, 500 g

  • Classic taste
  • With organic grain-based yeast
  • Pure vegetable seasoning
€ 7,99 (€ 15,98 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Miso Cubes

Arche Naturküche Organic Miso Cubes, 80 g

  • 6 servings
  • Without yeast & palm oil
  • Also tastes good as a drinking broth
€ 2,79 (€ 34,88 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Spicy Savoury Soup Cubes

Sonnentor Spicy Savoury Soup Cubes, 60 g

  • Organic soup cubes
  • Made with valuable spices
  • Strong flavour
€ 2,29 (€ 38,17 / kg)

Delivery by October 06

Organic Clear Vegetable Stock, without Yeast

Rapunzel Organic Clear Vegetable Stock, without Yeast, 500 g

  • With lots of vegetables & herbs
  • Free from yeast & added sugar
  • Vegetable seasoning & drinking broth
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 06

Wiberg Vital Vegetable Bouillon

Wiberg Vital Vegetable Bouillon, 1.200 g

  • Free from palm fat & flavour enhancers
  • Pleasant tase
  • Purely plant-based
€ 17,39 (€ 14,49 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Mugi Miso

Arche Naturküche Organic Mugi Miso, 300 g

  • Barley & soy Paste
  • Savoury & aromatic
  • Fermented & pasteurised
€ 7,49 (€ 24,97 / kg)

Delivery by October 06

Organic Vegetable Bouillon, Yeast-Free - Refill Pack

Alnatura Organic Vegetable Bouillon, Yeast-​Free -​ Refill Pack, 290 g

  • Delicate savoury flavour
  • Yeast- & sugar-free
  • Ideal for vegan dishes
€ 3,39 (€ 11,69 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Vegetable Bouillon Refill Pack

Alnatura Organic Vegetable Bouillon Refill Pack, 250 g

  • With 25% vegetable mix
  • Finely spicy base for soups
  • Vegetarian & no added sugar
€ 3,69 (€ 14,76 / kg)

Delivery by October 06

Organic Vegetable Bouillon Cubes, without Yeast

Rapunzel Organic Vegetable Bouillon Cubes, without Yeast, 80 g

  • Full-bodied aroma
  • With a variety of herbs
  • Contents: 8 x bouillon cubes
€ 1,69 (€ 21,13 / kg)

Delivery by October 06

Maggi Chicken Stock Cubes

Maggi Chicken Stock Cubes, 120 g

  • 12 cubes
  • Intense chicken taste
  • Quick & easy to use
€ 1,99 (€ 16,58 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Chicken Bouillon Cubes

Alnatura Organic Chicken Bouillon Cubes, 66 g

  • With 9.7% chicken meat
  • Hearty taste
  • Free from gluten & added sugar
€ 1,59 (€ 24,09 / kg)

Delivery by October 06

Arche Naturküche Organic Miso Bouillon Powder

Arche Naturküche Organic Miso Bouillon Powder, 120 g

  • Universal seasoning
  • Great for soup
  • Hearty & savoury
€ 5,29 (€ 44,08 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Beef Bouillon Cubes

Alnatura Organic Beef Bouillon Cubes, 66 g

  • With 12% beef
  • Meaty, hearty taste
  • Free from gluten & sugar
€ 1,99 (€ 30,15 / kg)

Delivery by October 06

Organic Vegetable Bouillon Cubes with Herbs & Organic Yeast

Rapunzel Organic Vegetable Bouillon Cubes with Herbs & Organic Yeast, 84 g

  • Made with carefully selected ingredients
  • No added sugar
  • With shea butter
€ 1,99 (€ 23,69 / kg)

Delivery by October 06

BioKing Organic Hildegard Vegetable Broth

BioKing Organic Hildegard Vegetable Broth, 300 g

  • With galangal & hyssop
  • Free from flavour enhancers
  • Non-iodised crystal salt from the Himalayan foothills
€ 7,49 (€ 24,97 / kg)

Delivery by October 06

Organic Clear Vegetable Soup Powder Hildegard

Sonnentor Organic Clear Vegetable Soup Powder Hildegard, 120 g

  • With fully ripe vegetables
  • Selected Hildegard spice
  • With hyssop and galangal
€ 4,19 (€ 34,92 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Adios Salt! Spicy Vegetable Mix

Sonnentor Adios Salt! Spicy Vegetable Mix, Package, 50 g

  • With 42% vegetables
  • Spicy taste
  • Versatile
€ 3,99 (€ 79,80 / kg)

Delivery by October 06

Maggi Beef Stock Cubes

Maggi Beef Stock Cubes, 120 g

  • 12 cubes
  • Intense beef flavour
  • Quick & easy to prepare
€ 1,99 (€ 16,58 / kg)

Delivery by October 06

Casale Paradiso Bouquet Garni Herbs

Casale Paradiso Bouquet Garni Herbs, 30 g

  • Conveniently packaged
  • A classic for soups and sauces
€ 8,99 (€ 299,67 / kg)

Delivery by October 06

Wiberg Beef Bouillon - Intense

Wiberg Beef Bouillon -​ Intense, 1.100 g

  • Free from palm fat & flavour enhancers
  • Hearty and savoury savoury
  • Individual components are not visible
€ 19,99 (€ 18,17 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Vegetable Bouillon, Yeast-Free

Alnatura Organic Vegetable Bouillon, Yeast-​Free, 290 g

  • No added sugar
  • Fine and flavourful
  • Enough for 16 litres of broth
€ 4,29 (€ 14,79 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Base Herb-Spice-Mix

Sonnentor Organic Base Herb-​Spice-​Mix, 35 g

  • Mild flavour
  • Versatile
  • Slightly bitter
€ 3,99 (€ 114,00 / kg)

Delivery by October 06

LEE KUM KEE Umami Mushroom Soup Base

LEE KUM KEE Umami Mushroom Soup Base, 60 g

  • Great for soups & stews
  • Intense mushroom flavour
  • Vegan recipe
€ 1,99 (€ 33,17 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Soup Seasoning

Sonnentor Organic Soup Seasoning, 25 g

  • Spicy herbal notes
  • For vegetable and meat soups
  • Delicious mix
€ 2,99 (€ 119,60 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Chopped Vegetables for Soup Stock

KOTÁNYI Chopped Vegetables for Soup Stock, 230 g

  • Perfect for classic soups
  • Also excellent for ragouts
  • Mildly spicy aroma
€ 8,39 (€ 36,48 / kg)

Delivery by October 06

Maggi Vegetable Stock Cubes

Maggi Vegetable Stock Cubes, 120 g

  • 12 cubes
  • With vegetables pieces
  • Dissolves quickly in hot water
€ 1,99 (€ 16,58 / kg)

Delivery by October 06

LEE KUM KEE Satay Soup Base

LEE KUM KEE Satay Soup Base, 75 g

  • Subtle spiciness
  • With peanuts & spices
  • Without preservatives
€ 2,19 (€ 29,20 / kg)

Delivery by October 06

Organic Original Vegetable Bouillon Cubes with Organic Yeast

Rapunzel Organic Original Vegetable Bouillon Cubes with Organic Yeast, 84 g

  • Purely plant-based
  • With shea butter
  • No added sugar
€ 1,99 (€ 23,69 / kg)

Delivery by October 06

Wiberg Vegetable Bouillon with Pink Salt

Wiberg Vegetable Bouillon with Pink Salt, 1.200 g

  • Purely plant-based
  • With the aroma of mace
  • Free from allergens
€ 17,39 (€ 14,49 / kg)

Delivery by October 06