Spice Blends for Fish & Seafood

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Fish & Seafood: 1 - 30 of 78 items

Paella Seasoning

La Chinata Paella Seasoning, 48 g

  • Made with smoked paprika powder
  • Does not include dyes or preservatives
  • 4 sachets at 12g each
€ 3,89 (€ 81,04 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Umami Spice Blend

Stay Spiced! Umami Spice Blend, 70 g

  • Without glutamate and flavour enhancers
  • Versatile
  • Ideal for the creative kitchen
€ 7,99 (€ 114,14 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! TingTing - Asian Grill Spice

Stay Spiced! TingTing -​ Asian Grill Spice, 75 g

  • Exotic & spicy
  • Also great for stir-fried dishes
  • For meat, fish and vegetables
€ 9,99 (€ 133,20 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life Organic Ras el Hanout

Spice for Life Organic Ras el Hanout, 80 g

  • A classic Moroccan spice blend
  • Seductive composition
  • Golden yellow colour
€ 9,99 (€ 124,88 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Pil Pil

Stay Spiced! Pil Pil, 100 g

  • Perfect for prawns
  • Slightly spicy
  • Crushed spices
€ 8,99 (€ 89,90 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Fish & Chicks Organic Barbecue Spice

Sonnentor Fish & Chicks Organic Barbecue Spice, 55 g

  • Fruity and spicy
  • 100% organic
  • Vegan
€ 4,19 (€ 76,18 / kg)

Delivery by October 06

Spice for Life Organic Herbs of Provence

Spice for Life Organic Herbs of Provence, 30 g

  • Herbal and spicy
  • Classic mix
  • For many Mediterranean dishes
€ 4,42 € 5,99 (€ 147,33 / kg)

Delivery by October 06

Ankerkraut Umami Ahead!

Ankerkraut Umami Ahead!, 210 g

  • For all hearty dishes
  • Perfect as final seasoning
  • Balanced mix of flavours
€ 9,99 (€ 47,57 / kg)

Delivery by October 06

Ankerkraut Lime Pepper

Ankerkraut Lime Pepper, 75 g

  • Ideal for Fish & Seafood
  • Citrusy flavor
  • Hot pepper notes
€ 7,99 (€ 106,53 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Zaatar Levante Spice Blend

Stay Spiced! Zaatar Levante Spice Blend, 60 g

  • Contains sesame seeds
  • For marinade & dips
  • Aromatic, bitter taste
€ 8,99 (€ 149,83 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Fish Seasoning

KOTÁNYI Fish Seasoning, 31 g

  • For seafood & fish soup
  • Subtle citrus notes
  • Fresh & savoury
€ 2,99 (€ 96,45 / kg)

Delivery by October 06

Herbaria Scent of the Maquis Spice Blend

Herbaria Scent of the Maquis Spice Blend, 80 g

  • A versatile blend
  • Ideal for fish and vegetable dishes
  • Created by top chef Konrad Geiger
€ 7,49 (€ 93,63 / kg)

Delivery by October 06

Crispy Chicken - A Truly Crispy Spice Mix

Stay Spiced! Crispy Chicken -​ A Truly Crispy Spice Mix, 80 g

  • Spicy & sweet
  • Ideal for grilling
  • Also for shrimp
€ 9,99 (€ 124,88 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Hawaij Curry Mix

Stay Spiced! Hawaij Curry Mix, 60 g

  • Intense seasoning
  • With lime powder (Loomi)
  • Ideal with grilled food
€ 9,49 (€ 158,17 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Amore - Pesce, Pollo & Vitello

Stay Spiced! Amore -​ Pesce, Pollo & Vitello, 70 g

  • Italian seasoning salt
  • With tomato flakes
  • Goes well with pizza, pasta, meat & fish
€ 7,99 (€ 114,14 / kg)

Delivery by October 06

Ankerkraut Salmon Spice Rub

Ankerkraut Salmon Spice Rub, 310 g

  • With pepper, garlic, sugar and salt
  • Created by the blogger Küstenglut
  • The taste of the coast
€ 8,99 (€ 29,00 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Mild Curry

Alnatura Organic Mild Curry, 60 g

  • Organic
  • Vegan
  • Versatile
€ 2,99 (€ 49,83 / kg)

Delivery by October 06

Herbaria Neptune's Dream Spice Blend

Herbaria Neptune's Dream Spice Blend, 100 g

  • With tomatoes and olives
  • Created by top chef Konrad Geiger
€ 7,49 (€ 74,90 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Caribbean Fish Seasoning

Stay Spiced! Caribbean Fish Seasoning, 90 g

  • Fruity and spicy
  • Use as a marinade & BBQ rub
  • Also suitable for white meat
€ 9,99 (€ 111,00 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! "Pimp my Pumpkin" Pumpkin Spice

Stay Spiced! "Pimp my Pumpkin" Pumpkin Spice, 90 g

  • Full-bodied spicy & fruity hot
  • For pumpkin dishes, soups & more
  • Made in Austria
€ 9,99 (€ 111,00 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Sven's Fish Seasoning

Sonnentor Sven's Fish Seasoning, 35 g pack

  • Multifaceted blend
  • Delicate sweet finish
  • Adds a little something to any fish dish
€ 3,99 (€ 114,00 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Cajun - Spicy Alabama Style

Stay Spiced! Cajun -​ Spicy Alabama Style, 70 g

  • Racy shpiciness
  • With Cayenne, Ancho & Bird's eye chilies
  • For meat & fish
€ 9,99 (€ 142,71 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Herbs de Provence

KOTÁNYI Herbs de Provence, 17 g

  • Perfect with grilled food or marinades
  • Very aromatic
  • Gently dried herbs
€ 2,99 (€ 175,88 / kg)

Delivery by October 06

Love Curry "Marrakech" - Fruity Curry Spice Blend

Stay Spiced! Love Curry "Marrakech" -​ Fruity Curry Spice Blend, 70 g

  • Contains sea salt
  • Mild fruit notes
  • Refined with vanilla and dried flowers
€ 9,99 (€ 142,71 / kg)

Delivery by October 06

Ankerkraut Surf

Ankerkraut Surf, 190 g

  • Perfect for fish dishes
  • Also goes well with pork & lamb
  • As a finishing spice or marinade spice
€ 9,49 € 9,99 (€ 49,95 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! FREE Herbs for Fish

Stay Spiced! FREE Herbs for Fish, 70 g

  • Salt free
  • Without onion & garlic
  • For fresh and salt water fish
€ 9,99 (€ 142,71 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Asian Herbs

KOTÁNYI Asian Herbs, 15 g

  • Very fragrant
  • For Thai cuisine
  • With coriander & ginger
€ 2,99 (€ 199,33 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Remoulade

Alnatura Organic Remoulade, 250 ml

  • Delicate flavour
  • Organic
  • Versatile
€ 2,59 (€ 10,36 / l)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Italian Herbs

Alnatura Organic Italian Herbs, 35 g

  • Organic
  • Vegan
  • Italian herb blend
€ 1,99 (€ 56,86 / kg)

Delivery by October 06

Stay Spiced! Green Olive Bruschetta

Stay Spiced! Green Olive Bruschetta, 70 g

  • Ideal for pizza, pasta & dips
  • Also refines spreads
  • Delicate and piquant
€ 8,99 (€ 128,43 / kg)

Delivery by October 06