Kürbishof Koller Styrian Scarlet Runner Beans, 500 g

A classic Styrian food

€ 7,99

(€ 15,98 / kg, Price shown includes 10% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 500 g

In stock from October 09

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Saturday, 10 October

Austria: Free standard delivery from € 54,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • A source of protein
  • Carefully processed
  • From Austria

Frequently bought together with Steirerkraft Canned Styrian Runner Beans, 425 ml

Kürbishof Koller Styrian Scarlet Runner Beans, 500 g € 7,99 (€ 15,98 / kg)
Steirerkraft Canned Styrian Runner Beans, 425 ml € 4,49 (€ 10,56 / l)
Total price: € 12,48
Description

These Styrian Scarlet Runner Beans are a great source of protein. They are easy to prepare- just soak and cook! Perfect for making Styrian salads.

Item no.: KK-1004
Content: 500 g
EAN: 9120017260578
Manufacturer No.: 1004
Brands: Kürbishof Koller
Origin: Austria
Storage Information: Store in a cool & dry place
Origin of Raw Material: Austria
Ingredients

scarlet runner beans

Accessories
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Legal guarantee & manufacturer details
Responsible food business operator: Kürbishof Koller, Weinberg 78, 8350 , Fehring, Austria, www.kuerbishof-koller.at

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Kürbishof Koller Styrian Scarlet Runner Beans

1 customer review in all languages

5,0 out of 5 stars
5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 Stars
0 (0%)

1 review

We do not have any reviews in English yet, but we do have 1 review available in another language.


Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder