Stay Spiced! - Gourmet Salts and Seasoned Salts

Filter & sort

Price Brands Type of Nutrition
Filter

Salt: 6 items

Stay Spiced! Lemon Salt

Stay Spiced! Lemon Salt, 150 g

  • Fruity and fresh
  • Non-iodised sea salt
  • Ideal for fish & poultry
€ 8,09 € 8,99 (€ 53,93 / kg)

Delivery by October 07

Stay Spiced! Orange Salt

Stay Spiced! Orange Salt, 150 g

  • Ideal for game, red cabbage & fish
  • Adds a fruity aroma
  • With a touch of ginger
€ 8,09 € 8,99 (€ 53,93 / kg)

Delivery by October 07

Stay Spiced! Fleur de Sel / Flor de Sal - Raspberry

Stay Spiced! Fleur de Sel / Flor de Sal -​ Raspberry, 80 g

  • Fruity and salty flavours
  • Made without artificial additives
  • For desserts and savoury dishes
€ 11,69 € 12,99 (€ 146,13 / kg)

Delivery by October 07

Stay Spiced! Spruce Needle Salt

Stay Spiced! Spruce Needle Salt, 120 g

  • For game & mushroom dishes
  • For cooking and as table salt
  • Untreated sea salt
€ 7,73 € 8,59 (€ 64,42 / kg)

Delivery by October 07

Stay Spiced! Alpine Herb Seasoned Salt

Stay Spiced! Alpine Herb Seasoned Salt, 120 g

  • Herbal & aromatic
  • With untreated sea salt
  • Ground
€ 8,99 € 9,99 (€ 74,92 / kg)

Delivery by October 07

Fleur de Sel / Flor de Sal - Mediterranean

Stay Spiced! Fleur de Sel / Flor de Sal -​ Mediterranean, 70 g

  • Flavoured finishing salt
  • Made with typical Mediterranean herbs
  • Goes well with grilled food
€ 9,62 € 10,69 (€ 137,43 / kg)

Delivery by October 07