Viani - Spices

Filter & sort

Price Brands
Filter

Spices: 6 items

Viani Alimentari Chili Threads

Viani Alimentari Chili Threads, 10 g

  • Thinly sliced
  • Mildly spicy
  • Very decorative
€ 7,11 € 7,99 (€ 711,00 / kg)

Delivery by October 07

Viani Alimentari Herbs from Tuscany

Viani Alimentari Herbs from Tuscany, 45 g

  • Authentic Tuscan spice
  • Versatile
€ 7,11 € 7,99 (€ 158,00 / kg)

Delivery by October 07

Viani Alimentari "Mélange de fleurs" Flower Blend

Viani Alimentari "Mélange de fleurs" Flower Blend, 8 g

  • Balanced mix
  • Colorful, fine texture
  • Pleasantly sweet flavor
€ 6,21 € 6,99 (€ 776,25 / kg)

Delivery by October 07

Viani Alimentari Chili Flakes in a Grinder

Viani Alimentari Chili Flakes in a Grinder, 45 g

  • Fruity and spicy
  • Practical dosage
  • For savory dishes
€ 6,21 € 6,99 (€ 138,00 / kg)

Delivery by October 07

Viani Alimentari Sea Salt with Lemon in a Grinder

Viani Alimentari Sea Salt with Lemon in a Grinder, 90 g

  • Refreshing taste
  • Typically Mediterranean
€ 7,11 € 7,99 (€ 79,00 / kg)

Delivery by October 07

Viani Alimentari Dried Porcini Mushrooms

Viani Alimentari Dried Porcini Mushrooms, 20 g

  • High quality
  • For risottos and pastas
  • Intense aroma
€ 9,81 € 10,99 (€ 490,50 / kg)

Delivery by October 07