Choco Praline for Baking & Making Pralines

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Choco Praline: 7 items

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Hazelnut

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Hazelnut, 130 g

  • A hint of vanilla
  • Sweetened with whole cane sugar
  • Vegan
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Hemp

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Hemp, 130 g

  • Rice-based couverture
  • Chocolate with 50% cocoa content
  • Vegan
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Almond

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Almond, 130 g

  • Nutty taste
  • Sweetened with raw cane sugar & whole cane sugar
  • Refined with real vanilla
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Coconut Blossom

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Coconut Blossom, 130 g

  • Real cocoa butter
  • Refined with Bourbon vanilla
  • Vegan
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Pumpkin Seed

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Pumpkin Seed, 130 g

  • For desserts & baking
  • With rice chocolate
  • Vegan
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Macadamia

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Macadamia, 130 g

  • Very aromatic
  • White chocolate
  • Cardamom, coriander & tonka bean
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Walnut

Zotter Chocolate Organic Choco Praline Walnut, 130 g

  • For baking & decorating
  • Fine roasted flavours
  • Vegan
€ 5,13 € 5,79 (€ 39,46 / kg)

Delivery by October 07