Classic Chocolates by Zotter Schokoladen

Do you love classic chocolate flavours? These bars are perfect for you!

These pure chocolate bars come in white, milk, caramel, hazelnut, almond and dark chocolate flavours. The bars are scored to make it easy to break of tasty pieces and are organic and fair trade.

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Classic: 5 items

Organic Classic "Dark Chocolate"

Zotter Chocolate Organic Classic "Dark Chocolate", 70 g

  • 70% organic cocoa
  • With raw cane sugar
  • Aromatic fine dark chocolate
€ 3,99 (€ 57,00 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Organic Classic "Hazelnut Kiss"

Zotter Chocolate Organic Classic "Hazelnut Kiss", 70 g

  • With real bourbon vanilla
  • Made by hand
  • Made of the best hazelnuts
€ 3,99 (€ 57,00 / kg)

Delivery by October 03

Zotter Chocolate Organic Classic "Almond Brittle"

Zotter Chocolate Organic Classic "Almond Brittle", 70 g

  • Fine nutty taste
  • Without artificial sweeteners
  • From certified organic agriculture
€ 3,99 (€ 57,00 / kg)

Delivery by October 03

Classic "Milk Chocolate"

Zotter Chocolate Classic "Milk Chocolate", 70 g

  • 40% organic cocoa
  • For chocolate lovers!
  • Fair Trade
€ 3,99 (€ 57,00 / kg)

Delivery by October 03

Classic "White Chocolate"

Zotter Chocolate Classic "White Chocolate", 70 g

  • Organic & Fair Trade
  • Melts in your mouth
  • With vanilla from Madagascar
€ 3,99 (€ 57,00 / kg)

Delivery by October 03