Zotter Schokoladen's Gift Chocolates

Gift your loved ones one of Zotter's truly unique, premium gift-wrapped chocolate bars, Endorphin pralines, Biofekt POP chocolate boxes and more! Take a look at our great selection here.

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Gift Chocolates: 13 items

Zotter Chocolate Organic Biofekt POP "For Mum"

Zotter Chocolate Organic Biofekt POP "For Mum"

  • Some pralines contain alcohol
  • Trendy box of pralines
  • With 8 different varieties
€ 8,10 € 9,09

Delivery by October 07

Organic Set - A Cacao Journey Around the World

Zotter Chocolate Organic Set -​ A Cacao Journey Around the World, 380 g

  • 26 different types of chocolate
  • Wide variety of flavours
  • Some varieties contain alcohol
€ 36,45 € 40,99 (€ 95,92 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Mini Collection - 24 Flavours

Zotter Chocolate Organic Mini Collection -​ 24 Flavours, 480 g

  • 24 delicious chocolate minis
  • Handscooped
  • Some contain alcohol
€ 44,55 € 49,99 (€ 92,81 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Mini Collection - 12 Flavours

Zotter Chocolate Organic Mini Collection -​ 12 Flavours, 240 g

  • 12 delicious chocolate minis
  • Handscooped
  • Some contain alcohol
€ 26,19 € 29,49 (€ 109,13 / kg)

Delivery by October 07

Organic Zotter Mix "Thank You"

Zotter Chocolate Organic Zotter Mix "Thank You", 136 g

  • 9 chocolate specialities
  • Without alcohol
  • Organic + Fair
€ 12,06 € 13,49 (€ 88,68 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic First Aid

Zotter Chocolate Organic First Aid, 70 g

  • Almond nougat
  • Walnuts and mulled wine
  • Contains alcohol (< 2%)
€ 3,87 € 4,39 (€ 55,29 / kg)

Delivery by October 07

Organic Zotter Mix &quot;Stress Stopper&quot;

Zotter Chocolate Organic Zotter Mix "Stress Stopper", 136 g

  • Ideal as a gift
  • Assorted varieties
  • Non-alcoholic chocolates
€ 12,06 € 13,49 (€ 88,68 / kg)

Delivery by October 07

Organic Zotter Mix &quot;Congratulations&quot;

Zotter Chocolate Organic Zotter Mix "Congratulations", 136 g

  • 9 chocolate specialties
  • In a gift box
  • Alcohol-free
€ 12,06 € 13,49 (€ 88,68 / kg)

Delivery by October 07

Organic MiXing - Milk Chocolate Christmas Heart with Apricots

Zotter Chocolate Organic MiXing -​ Milk Chocolate Christmas Heart with Apricots, 100 g

  • Milk chocolate with 50% cocoa
  • Pattern of apricot & white chocolate
  • With a cranberry star & sesame
€ 9,81 € 10,99 (€ 98,10 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Biofekt Set &quot;Love, Love, Love&quot;

Zotter Chocolate Organic Biofekt Set "Love, Love, Love", 188 g

  • With 8 organic pralines
  • And 2 chocolate bars
  • Contains alcohol
€ 15,48 € 17,29 (€ 82,34 / kg)

Delivery by October 07

Organic Zotter Mix &quot;Happy Birthday&quot;

Zotter Chocolate Organic Zotter Mix "Happy Birthday", 136 g

  • In a gift box
  • With 9 chocolate specialties
  • Without alcohol
€ 12,06 € 13,49 (€ 88,68 / kg)

Delivery by October 07

Zotter Chocolate Organic Mitzi Blue - Thank you

Zotter Chocolate Organic Mitzi Blue -​ Thank you, 70 g

  • With genuine organic milk from Tyrolean mountain farms
  • Sweet raisins & tender nougat
  • 40% cocoa content
€ 3,59 € 3,99 (€ 51,29 / kg)

Sold out

Organic Zotter Mix &quot;Let&#039;s Celebrate You!&quot;, Vegan

Zotter Chocolate Organic Zotter Mix "Let's Celebrate You!", Vegan, 135 g

  • Alcohol-free
  • Assorted varieties
  • The finest chocolate enjoyment
€ 12,06 € 13,49 (€ 89,33 / kg)

Not available at the moment