Dried Bay Leaves

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Bay Leaves: 6 items

Sonnentor Organic Bay Leaves

Sonnentor Organic Bay Leaves, 10 g

  • Sweet balsamic aroma
  • Spicy-tart note
  • Leaves can be cooked over long periods
€ 2,69 (€ 269,00 / kg)

Delivery by October 06

Österreichische Bergkräuter Bay Leaves

Österreichische Bergkräuter Bay Leaves, 6 g

  • Slightly sour flavor
  • Typically Mediterranean
  • Versatile
€ 2,29 (€ 381,67 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Bay Leaves

KOTÁNYI Bay Leaves, 50 g

  • Perfect for soups
  • Versatile in use
  • Very aromatic
€ 8,49 (€ 169,80 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Bay Leaves

KOTÁNYI Bay Leaves, 5 g

  • Very flavourful
  • Great scent
€ 2,99 (€ 598,00 / kg)

Delivery by October 06

Alnatura Organic Bay Leaves

Alnatura Organic Bay Leaves, 8 g

  • Organic
  • Vegan
  • Cook until tender for full flavour
€ 2,29 (€ 286,25 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Whole Organic Bay Leaves

Cosmoveda Whole Organic Bay Leaves, 10 g

  • Intense flavour
  • Excellent with hearty meals
  • Great for pickling cucumbers
€ 2,49 (€ 249,00 / kg)

Not available at the moment