Products from the UK

Filter & sort

Price Brands Type of Nutrition
Filter

Great Britain: 16 items

Fentimans Rose Lemonade

Fentimans Rose Lemonade, 275 ml

  • With lemon juice & rose oil
  • Exclusive refreshment
  • Perfect for cocktails
€ 3,14 € 3,49 (€ 11,42 / l)

Delivery by October 07

Fever Tree Indian Tonic Water

Fever Tree Indian Tonic Water, 0,20 l

  • Refreshing & harmonious
  • The ideal basis for numerous cocktails
  • Can also be enjoyed pure
€ 1,99 € 2,29 (€ 9,95 / l)

Delivery by October 07

Fentimans Yuzu Tonic

Fentimans Yuzu Tonic, 200 ml

  • Intense lemony aroma
  • Subtle undertones of herbs
  • Perfect mixer for London Dry Gin
€ 2,25 € 2,59 (€ 11,25 / l)

Delivery by October 07

Fentimans Curiosity Cola

Fentimans Curiosity Cola, 275 ml

  • Made using a traditional recipe
  • With the finest herbs
  • Fantastic with ice
€ 3,14 € 3,49 (€ 11,42 / l)

Delivery by October 07

Fever Tree Ginger Beer

Fever Tree Ginger Beer, 0,50 l

  • Pleasantly warm and full-bodied
  • Multifaceted ginger flavour
  • Ideal for Dark & Stormys or Moscow Mules
€ 4,22 € 4,69 (€ 8,44 / l)

Delivery by October 07

Fentimans Pink Grapefruit Tonic Water

Fentimans Pink Grapefruit Tonic Water, 200 ml

  • Made with ruby red grapefruit
  • Delicate taste
  • No artificial flavours
€ 2,29 € 2,59 (€ 11,45 / l)

Delivery by October 07

Fever Tree Mediterranean Tonic Water

Fever Tree Mediterranean Tonic Water, 0,20 l

  • Low quinine content
  • Gentle and harmonious
  • The ideal base for vodka and gin drinks
€ 1,99 € 2,29 (€ 9,95 / l)

Delivery by October 07

Fentimans Ginger Beer - 125ml

Fentimans Ginger Beer -​ 125ml, 200 ml

  • Made from top quality, real ginger root
  • Pleasant bite
  • Enjoy over ice
€ 2,25 € 2,59 (€ 11,25 / l)

Delivery by October 07

Fentimans Valencia Orange

Fentimans Valencia Orange, 200 ml

  • Refined with lemongrass
  • Harmonises well with herbal gins
€ 2,25 € 2,59 (€ 11,25 / l)

Delivery by October 07

Coffee Grinder with Hand Crank and Glass Jar

Kilner Coffee Grinder with Hand Crank and Glass Jar

  • Rotary grinder made of stainless steel
  • Manually adjustable grind size
  • Airtight, compact size
€ 53,95 € 59,99

Delivery by October 07

Fentimans Light Tonic Water

Fentimans Light Tonic Water, 200 ml

  • Fruity, fresh & tart
  • Also perfect for long drinks
  • Distinctive notes of citrus & quinine
€ 2,25 € 2,59 (€ 11,25 / l)

Delivery by October 07

Fever Tree Bitter Lemon

Fever Tree Bitter Lemon, 0,20 l

  • Fruity fresh and pleasantly bitter
  • Great with sweet and fruity gins
  • Perfect for vodka cocktails
€ 2,02 € 2,29 (€ 10,10 / l)

Delivery by October 07

Tyrrells Furrows Sea Salt & Vinegar , 150 g

Tyrrells Furrows Sea Salt & Vinegar , 150 g, 150 g

  • Slightly spicy vinegar notes
  • Extra crispy
  • Fried by hand
€ 3,14 € 3,49 (€ 20,93 / kg)

Delivery by October 14

Fentimans Indian Tonic

Fentimans Indian Tonic, 200 ml

  • Made from carefully selected plant extracts
  • Goes well with fruity & floral gins
  • With quinine bark & lemongrass
€ 2,25 € 2,59 (€ 11,25 / l)

Delivery by October 07

Tyrrells Lightly Sea Salted Crisps

Tyrrells Lightly Sea Salted Crisps, 150 g

  • Made from the best potatoes
  • Refined with a pinch of sea salt
  • Fried in sunflower oil
€ 3,14 € 3,49 (€ 20,93 / kg)

Delivery by October 14

Tyrrells Chips Truffle & Sea Salt

Tyrrells Chips Truffle & Sea Salt, 135 g

  • Seasoned with sea salt and the finest truffles
  • Especially crunchy
  • Limited Edition
€ 3,14 € 3,49 (€ 23,26 / kg)

Delivery by October 14