Ready Meals - Quick, Easy & Delicious

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Ready Meals: 1 - 30 of 242 items

MAMA Instant Noodles - Shrimp Tom Yum

MAMA Instant Noodles -​ Shrimp Tom Yum, 90 g

  • Shrimp tom yum broth
  • Finely textured noodles
  • Quick and easy preparation
€ 1,08 € 1,29 (€ 12,00 / kg)

Delivery by October 15

Knorr Meister Kessel Goulash Soup

Knorr Meister Kessel Goulash Soup, 500 g

  • Savoury & creamy
  • Made with beef & paprika
  • Heat, serve & enjoy
€ 4,59 € 5,19 (€ 9,18 / kg)

Delivery by October 13

Mitaly Pizza Base Napoletana, 32 cm

Mitaly Pizza Base Napoletana, 32 cm, 300 g

  • Aromatic yeast dough
  • High-quality Italian ingredients
  • Pantry-safe, ambient storage
€ 4,68 € 5,29 (€ 15,60 / kg)

Delivery by October 07

NISSIN Soba Cup Noodles Teriyaki

NISSIN Soba Cup Noodles Teriyaki, 90 g

  • With shiitake mushrooms
  • Caramelised sauce
  • Ready in minutes
€ 1,69 € 1,89 (€ 18,78 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Chicken Noodle Soup

Alnatura Organic Chicken Noodle Soup, 400 g

  • Quick and delicious
  • Just warm, no cooking required
  • Refined with vegetables
€ 2,69 € 2,99 (€ 6,73 / kg)

Delivery by October 07

NISSIN Demae Ramen Spicy

NISSIN Demae Ramen Spicy, 100 g

  • With cayenne pepper
  • Intensely spicy broth
  • Authentic Asian taste
€ 0,71 € 0,79 (€ 7,10 / kg)

Delivery by October 07

bibigo Sliced Kimchi

bibigo Sliced Kimchi, 150 g

  • 100% vegan & halal certified
  • Ready to serve in bite-sized pieces
  • Versatile use for many dishes
€ 2,53 € 2,89 (€ 16,87 / kg)

Delivery by October 07

Knorr Meister Kessel Leberknödel Soup

Knorr Meister Kessel Leberknödel Soup, 500 g

  • Savoury, juicy dumplings
  • Broth soup base
  • Just heat up & serve
€ 4,67 € 5,19 (€ 9,34 / kg)

Delivery by October 07

Instant Rice Noodles - Chicken, Gluten-free

MAMA Instant Rice Noodles -​ Chicken, Gluten-​free, 55 g

  • Gluten-free recipe
  • Mild chicken flavour
  • Quick and easy to prepare
€ 0,74 € 0,89 (€ 13,45 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Lentil Stew

Alnatura Organic Lentil Stew, 400 g

  • With lentils, potatoes & carrots
  • Warmed up quickly
  • Spicy & hearty
€ 1,89 € 2,19 (€ 4,73 / kg)

Delivery by October 07

NISSIN Soba Cup Noodles Classic

NISSIN Soba Cup Noodles Classic, 90 g

  • Japanese stir-fried noodles
  • Intensely savoury sauce
  • Classic Yakisoba
€ 1,69 € 1,89 (€ 18,78 / kg)

Delivery by October 07

NONGSHIM Instant Noodles - Chapaghetti

NONGSHIM Instant Noodles -​ Chapaghetti, 140 g

  • Spicy sauce base
  • Soft, smooth noodles
  • Quick & easy to prepare
€ 1,74 € 1,99 (€ 12,43 / kg)

Delivery by October 07

NISSIN Soba Bag Teriyaki

NISSIN Soba Bag Teriyaki, 110 g

  • In a convenient bag
  • With shiitake mushrooms & vegetables
  • Typical sweet and savoury teriyaki taste
€ 0,94 € 1,09 (€ 8,55 / kg)

Delivery by October 07

MAMA Instant Rice Noodles - Pad Thai

MAMA Instant Rice Noodles -​ Pad Thai, 70 g

  • Classic Thai dish
  • With tamarind & shrimp powder
  • Ready to enjoy in just minutes
€ 0,87 € 0,99 (€ 12,43 / kg)

Delivery by October 07

Mitaly Pinza Base, 20 x 30 cm

Mitaly Pinza Base, 20 x 30 cm, 300 g

  • Traditionally handmade
  • Suitable for the grill & oven
  • Pantry-safe, ambient storage
€ 4,68 € 5,29 (€ 15,60 / kg)

Delivery by October 07

Zwergenwiese Organic Soul Kitchen Chili sin Carne

Zwergenwiese Organic Soul Kitchen Chili sin Carne, 370 g

  • With kidney beans & corn
  • Contains shredded soy
  • Spicy tomato sauce
€ 3,05 € 3,39 (€ 8,24 / kg)

Delivery by October 07

MAMA Instant Noodles - Carbonara Bacon

MAMA Instant Noodles -​ Carbonara Bacon, 85 g

  • Creamy carbonara texture
  • Savoury bacon flavour
  • Quick to prepare
€ 1,55 € 1,79 (€ 18,24 / kg)

Delivery by October 07

MAMA Instant Noodles - Pork Flavour

MAMA Instant Noodles -​ Pork Flavour, 60 g

  • Hearty pork flavour
  • Quick and easy
  • Delicious Asian style meal
€ 0,67 € 0,79 (€ 11,17 / kg)

Delivery by October 07

Express Risotto - Tomatoes & Italian Herbs

Ben's Original Express Risotto -​ Tomatoes & Italian Herbs, 250 g

  • Preparation time: 5 minutes
  • Pre-cooked rice
  • With tomatoes and aromatic herbs
€ 2,51 € 2,79 (€ 10,04 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Thai Coconut Curry

Alnatura Organic Thai Coconut Curry, 325 ml

  • Extra creamy with exotic spices
  • For vegetables, meat & more
  • Just heat & mix
€ 2,34 € 2,69 (€ 7,20 / l)

Delivery by October 07

NISSIN Soba Cup Noodles Peking Duck

NISSIN Soba Cup Noodles Peking Duck, 87 g

  • With Peking duck sauce
  • Ready in minutes
  • Original Asian style
€ 1,69 € 1,89 (€ 19,43 / kg)

Delivery by October 07

MAMA Ramen Instant Noodles - Duck

MAMA Ramen Instant Noodles -​ Duck, 60 g

  • Aromatic duck broth
  • Spicy chilli & garlic
  • Quick & easy to prepare
€ 0,87 € 0,99 (€ 14,50 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Indian Style Curry

Alnatura Organic Indian Style Curry, 330 ml

  • Vegan
  • Delicately seasoned
  • Quick and easy to prepare
€ 2,33 € 2,59 (€ 7,06 / l)

Delivery by October 07

NISSIN Soba Cup Noodles Japanese Curry

NISSIN Soba Cup Noodles Japanese Curry, 90 g

  • Delicious Japanese curry taste
  • Vegetarian & spicy
  • Stir-fried noodles
€ 1,69 € 1,89 (€ 18,78 / kg)

Delivery by October 07

Instant Bowl Rice Noodles - Tom Yum Goong Spicy Shrimp Soup

MAMA Instant Bowl Rice Noodles -​ Tom Yum Goong Spicy Shrimp Soup, 70 g

  • Savoury and spicy broth
  • With shrimp flavour
  • Practical single serving in a bowl
€ 2,48 € 2,79 (€ 35,43 / kg)

Delivery by October 07

Instant Rice Noodles - Vegetable, Gluten-free

MAMA Instant Rice Noodles -​ Vegetable, Gluten-​free, 55 g

  • Noodles made from rice flour
  • Mild taste
  • Gluten-free
€ 0,74 € 0,89 (€ 13,45 / kg)

Delivery by October 07

Knorr Meister Kessel Bean Soup

Knorr Meister Kessel Bean Soup, 500 g

  • Spicy, savoury & hearty flavour
  • Beans, bacon & herbs
  • Just heat up & serve
€ 4,59 € 5,19 (€ 9,18 / kg)

Delivery by October 07

Alnatura Organic Tortellini - Vegetables

Alnatura Organic Tortellini -​ Vegetables, 250 g

  • Vegetable filling
  • Organic quality
  • Vegan
€ 2,24 € 2,49 (€ 8,96 / kg)

Delivery by October 07

NISSIN Demae Ramen Chicken

NISSIN Demae Ramen Chicken, 100 g

  • Mild chicken flavour
  • Quick & easy
  • Asian-inspired
€ 0,71 € 0,79 (€ 7,10 / kg)

Delivery by October 07

Zwergenwiese Organic Soul Kitchen Bangkok Curry

Zwergenwiese Organic Soul Kitchen Bangkok Curry, 370 g

  • High vegetable content
  • Coconut & red curry paste
  • Ready in minutes
€ 3,05 € 3,39 (€ 8,24 / kg)

Delivery by October 13