Garlic to Flavour Dishes

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Garlic: 12 items

Sonnentor Organic Garlic, Granulated

Sonnentor Organic Garlic, Granulated, 40 g

  • Adds an extra kick to many dishes
  • Intense flavour
  • Goes with almost everything
€ 2,42 € 2,69 (€ 60,50 / kg)

Delivery by October 07

Cosmoveda Organic Garlic

Cosmoveda Organic Garlic, 100 g

  • Spicy and penetrating smell
  • Suitable for fish and meat
  • Certified organic cultivation
€ 7,19 € 7,99 (€ 71,90 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Garlic Granules

KOTÁNYI Garlic Granules, 545 g

  • With a mild burning sensation on the tongue
  • Intense savoury taste
  • Spicy and very aromatic
€ 11,79 (€ 21,63 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Granulated Garlic

KOTÁNYI Granulated Garlic, 70 g

  • Pungent taste
  • Slightly sweet notes
  • Incredibly versatile
€ 3,49 (€ 49,86 / kg)

Delivery by October 13

Sapore di Sole Organic Dried Aglione Garlic

Sapore di Sole Organic Dried Aglione Garlic, 20 g

  • Thin slices
  • From Tuscany
  • Ideal for sauces and more
€ 4,94 € 5,49 (€ 247,00 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Garlic Flakes

KOTÁNYI Garlic Flakes, 48 g

  • Strong, slightly sweet flavour
  • Perfect for Asian cuisine
  • Great with mussels or ratatouille
€ 3,99 (€ 83,13 / kg)

Delivery by October 07

Exotic Food Chopped Garlic in Vegetable Oil

Exotic Food Chopped Garlic in Vegetable Oil, 100 g

  • Authentic chopped garlic
  • Ready to use from a practical jar
  • Ideal for stir-fries, sauces & marinades
€ 3,14 € 3,49 (€ 31,40 / kg)

Delivery by October 07

Ehrenwort Organic Garlic Powder

Ehrenwort Organic Garlic Powder, 45 g

  • Slightly spicy
  • Universally applicable
  • Taste enhancing effect
€ 4,49 € 4,99 (€ 99,78 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Garlic Seasoning with Smoked Salt

KOTÁNYI Garlic Seasoning with Smoked Salt, 56 g

  • Special fullness of flavor
  • Without artificial smoke flavors
  • Smoked over beech wood
€ 3,99 (€ 71,25 / kg)

Delivery by October 07

Österreichische Bergkräuter Granulated Garlic

Österreichische Bergkräuter Granulated Garlic, 70 g

  • Versatile
  • Fine aroma
  • Ideal for savoury dishes
€ 5,25 € 5,89 (€ 75,00 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Organic Garlic Granules

KOTÁNYI Organic Garlic Granules, 72 g

  • For risotto, lamb and mussels
  • Sharp garlic taste, slightly sweet
  • Ideal for Asian cuisine
€ 3,99 (€ 55,42 / kg)

Delivery by October 13

Regional Co. Garlic Flakes with Grinder

Regional Co. Garlic Flakes with Grinder, 75 g

  • Dried garlic flakes
  • Can be added in precise amounts
  • Ideal for sauces & dips
€ 7,11 € 7,99 (€ 94,80 / kg)

Not available at the moment