Order fennel online at Piccantino

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Fennel: 6 items

Sonnentor Organic Fennel, whole

Sonnentor Organic Fennel, whole, 40 g

  • For a spicy brown bread
  • Fresh, aromatic spice
  • Fresh, menthol-y taste
€ 2,42 € 2,69 (€ 60,50 / kg)

Delivery by October 07

Cosmoveda Organic Fennel, whole

Cosmoveda Organic Fennel, whole, 60 g (70 g)

  • Certified organic cultivation
€ 6,29 € 6,99 (€ 89,86 / kg)

Delivery by October 07

Cosmoveda Organic Fennel, ground

Cosmoveda Organic Fennel, ground, 65 g (80 g)

  • Certified organic cultivation
€ 7,19 € 7,99 (€ 89,88 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Whole Fennel Seeds

KOTÁNYI Whole Fennel Seeds, 28 g

  • Anise-like flavour
  • Adds a wonderful aroma to many dishes
  • Perfect as a spice or home remedy
€ 2,99 (€ 106,79 / kg)

Delivery by October 07

KOTÁNYI Whole Fennel Seeds

KOTÁNYI Whole Fennel Seeds, 280 g

  • Called "marathon" by the Greeks
  • Suitable for sweet & savoury dishes
  • Sweet aroma similar to anise
€ 6,29 (€ 22,46 / kg)

Delivery by October 07

Herbaria Whole Fennel Seeds

Herbaria Whole Fennel Seeds, 40 g

  • Whole organic fennel seeds
  • Mild and slightly sweet flavour
  • Perfect for bread, fish & vegetables
€ 5,39 € 5,99 (€ 134,75 / kg)

Delivery by October 17