Mustard Seeds for Cooking

Filter & sort

Price Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Mustard Seeds: 9 items

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, black whole

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, black whole, 45 g

  • For seasoning
  • Has a pleasant spiciness
€ 3,79 (€ 84,22 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Mustard Seeds, yellow

Sonnentor Organic Mustard Seeds, yellow, 120 g

  • Fiery spiciness
  • Suitable for delicious marinades & hot sauces
€ 2,89 (€ 24,08 / kg)

Delivery by October 06

Organic Mustard Seeds, yellow finely ground

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, yellow finely ground, 90 g

  • For mixed pickles and pickled vegetables
  • Odourless
€ 7,99 (€ 88,78 / kg)

Delivery by October 06

Sonnentor Organic Mustard Seeds, black

Sonnentor Organic Mustard Seeds, black, 80 g

  • Spicy flavor
  • Nutty component
  • Ideal for roasting
€ 3,59 (€ 44,88 / kg)

Delivery by October 06

Organic Mustard Seeds, black finely ground

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, black finely ground, 35 g

  • For seasoning
  • Has a pleasant spiciness
€ 2,79 (€ 79,71 / kg)

Delivery by October 06

KOTÁNYI Whole Yellow Mustard Seeds

KOTÁNYI Whole Yellow Mustard Seeds, 48 g

  • Versatile
  • For cooking, frying and marinating
  • Mildly nutty flavour
€ 2,99 (€ 62,29 / kg)

Delivery by October 06

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, yellow whole

Cosmoveda Organic Mustard Seeds, yellow whole, 25 g

  • For mixed pickles and pickled vegetables
  • Odourless
€ 2,49 (€ 99,60 / kg)

Delivery by October 06

Österreichische Bergkräuter Yellow Mustard Seeds

Österreichische Bergkräuter Yellow Mustard Seeds, 50 g

  • Mild, nutty flavor
  • Old, well-known spice
  • Versatile
€ 2,79 (€ 55,80 / kg)

Delivery by October 21

Ehrenwort Organic Mustard Seeds from Austria

Ehrenwort Organic Mustard Seeds from Austria, 60 g

  • Yellow mustard seeds
  • For pickles and homemade mustard relish
  • Organically cultivated in Austria
€ 3,99 (€ 66,50 / kg)

Not available at the moment