Lindt

Created with Love and Passion for Chocolate since 1845.

Shop by category

Filter & sort

Price Highlights Type of Nutrition
Filter

Lindt: 1 - 30 of 77 items

Lindt Choco Wafer Bag - Milk Chocolate

Lindt Choco Wafer Bag -​ Milk Chocolate, 130 g

  • Milk chocolate & cocoa wafer
  • Finest gianduja cream
  • Ideal for sharing & gifting
€ 6,99 (€ 53,77 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Maître Chocolatier - Milk Chocolate

Lindt Maître Chocolatier -​ Milk Chocolate, 100 g

  • Pure milk chocolate
  • Delicious chocolate treat
  • Delicately melting in the mouth
€ 2,99 (€ 29,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Choco Wafer Assorted Bag

Lindt Choco Wafer Assorted Bag, 138 g

  • Chocolate & cocoa wafer
  • Finest gianduja cream
  • Ideal for sharing
€ 6,99 (€ 50,65 / kg)

Delivery by October 06

Milk Chocolate Bar with Apricot Liqueur Filling

Lindt Milk Chocolate Bar with Apricot Liqueur Filling, 100 g

  • Apricot brandy & milk chocolate
  • Smoothly melting chocolate with a liquid filling
  • Contains alcohol
€ 3,99 (€ 39,90 / kg)

Delivery by October 06

Choco Wafer Bag - Milk Chocolate & Hazelnut

Lindt Choco Wafer Bag -​ Milk Chocolate & Hazelnut, 135 g

  • Roasted hazelnuts & cocoa wafer
  • Fine gianduja cream
  • Ideal for sharing & gifting
€ 6,99 (€ 51,78 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Lindor Chocolate Truffles - Assorted

Lindt Lindor Chocolate Truffles -​ Assorted, 500 g

  • Milk, dark & white chocolate
  • Smooth, melt-in-the-mouth centre
  • Handy sharing pack
€ 26,99 (€ 53,98 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Mini Pralines Nougat

Lindt Mini Pralines Nougat, 165 g

  • Harmonious selection
  • Hand layered
€ 11,19 € 15,99 (€ 67,82 / kg)

Delivery by October 06

Lindt LINDOR Heart Box Milk Chocolate

Lindt LINDOR Heart Box Milk Chocolate, 200 g

  • Fine chocolate shell
  • Creamy-soft filling
  • Ideal as a gift for someone close to your heart
€ 12,74 € 16,99 (€ 63,70 / kg)

Sold out

Lindt Mini White Pralines

Lindt Mini White Pralines, 163 g

  • Truffle & nougat
  • White chocolate
  • Great as a gift
€ 11,89 € 16,99 (€ 72,94 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Milk Chocolate Hazelnut

Lindt Milk Chocolate Hazelnut, 100 g

  • With roasted hazelnuts
  • Crunch into this hearty bar
€ 4,74 € 4,99 (€ 47,40 / kg)

Delivery by October 06

Lindt HELLO Crunchy Nougat Bar

Lindt HELLO Crunchy Nougat Bar, 100 g

  • Seductive nougat filling
  • With crispy little pieces of brittle
€ 3,99 (€ 39,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Nuxor Snacks - Dark Chocolate

Lindt Nuxor Snacks -​ Dark Chocolate, 33 g

  • Dark gianduja & whole hazelnuts
  • Creamy & aromatic
  • Inspiration from Piedmont
€ 1,99 (€ 60,30 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Maître Chocolatier Milk Crisp

Lindt Maître Chocolatier Milk Crisp, 100 g

  • Milk chocolate
  • With rice crisps
  • A crunchy chocolate treat
€ 2,99 (€ 29,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Grand Plaisir - White Almond Strawberry

Lindt Grand Plaisir -​ White Almond Strawberry, 150 g

  • White chocolate
  • With strawberry pieces
  • Caramelised almonds
€ 6,99 (€ 46,60 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Spaghetti Ice Cream Bar

Lindt Spaghetti Ice Cream Bar, 100 g

  • The perfect summer chocolate
  • Melts in your mouth
  • Delicious filling
€ 3,99 (€ 39,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Lindor Salted Caramel Bar

Lindt Lindor Salted Caramel Bar, 100 g

  • Milk chocolate & caramel filling
  • Sweet, salty & smoothly melting
  • Finest confectionery quality
€ 3,99 (€ 39,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Excellence Orange Intense

Lindt Excellence Orange Intense, 100 g

  • Dark chocolate with pieces of almonds and oranges
  • Fruity & crisp
  • Melts smoothly
€ 4,99 (€ 49,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Lindor Assorted Dark Chocolate Truffles

Lindt Lindor Assorted Dark Chocolate Truffles, 500 g

  • 3 delicious varieties to discover
  • Made with fine dark chocolate
  • A lovely gift for chocolate lovers
€ 20,99 € 29,99 (€ 41,98 / kg)

Delivery by October 06

Lindor Chocolate Truffles - Double Chocolate

Lindt Lindor Chocolate Truffles -​ Double Chocolate, 137 g

  • 100% milk chocolate
  • Smooth, melting centre
  • Handy sharing pack
€ 8,99 (€ 65,62 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Red Milk Jug

Lindt Red Milk Jug, 350 g

  • Milk Nut & Milk Extra
  • 6 chocolate bars
€ 25,99 (€ 74,26 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Dubai Style Milk Chocolate Bar

Lindt Dubai Style Milk Chocolate Bar, 150 g

  • Milk chocolate bar with filling
  • With pistachios & kadayif
  • Irresistibly delicious
€ 12,99 (€ 86,60 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Maître Chocolatier - Dark Chocolate

Lindt Maître Chocolatier -​ Dark Chocolate, 100 g

  • Finest chocolate
  • Irresistibly delicious
  • 52% cocoa
€ 2,99 (€ 29,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Grand Plaisir - Hazelnut

Lindt Grand Plaisir -​ Hazelnut, 150 g

  • Finest milk chocolate
  • With hazelnuts & almonds
  • Ultimate chocolate indulgence
€ 6,99 (€ 46,60 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Lindor Double Chocolate Bar

Lindt Lindor Double Chocolate Bar, 100 g

  • Milk chocolate & dark filling
  • Smoothly melting & intensely aromatic
  • Wonderful as a gift
€ 3,99 (€ 39,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Nuxor Dark Pralines

Lindt Nuxor Dark Pralines, 150 g

  • Dark gianduja & whole hazelnuts
  • A speciality from Piedmont
  • Elegant gift box
€ 9,99 (€ 66,60 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Tennis Balls

Lindt Tennis Balls, 110 g

  • Milk chocolate & nougat
  • For tennis players & tennis fans
  • Fine filling
€ 8,79 (€ 79,91 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Advent Market Advent Calendar

Lindt Advent Market Advent Calendar, 304 g

  • 24 chocolate creations
  • Nostalgic Christmas scene
  • Unfold & set up
€ 32,99 (€ 108,52 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Grand Plaisir - Caramel

Lindt Grand Plaisir -​ Caramel, 150 g

  • Dark chocolate
  • With pieces of caramel
  • Refined with sea salt
€ 6,99 (€ 46,60 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Milk Chocolate Bar

Lindt Milk Chocolate Bar, 100 g

  • Swiss milk chocolate
  • Gently melting
€ 4,99 (€ 49,90 / kg)

Delivery by October 06

Lindt Golf Balls

Lindt Golf Balls, 110 g

  • Milk chocolate & nougat
  • For golfers & fans
  • Creamy filling in fine milk chocolate
€ 8,79 (€ 79,91 / kg)

Delivery by October 06